[]

buzdolabı buzlanma

alt katı derin dondurucu olan siemens buzdolabımın dondurucunun tabanı buz yapıyor.

servis 2 gun kapatın sonra gelip bakarız dedi. ama çok dolu kapatamıyorum. bozulur yiyecekler tekrar koyarsam. gecici verecek kimse de yok.

bu durumu uzatırsam 2 ay kadar buzdolabına zararı olur mu ? yada baska bir cozum bilen var mı ?

sıcak suyla görünen yeri cözmek yetmiyormuş. içeride de, görünmeyen yerin de çözülmesi lazımmış.

 
Birçok sebebi olabilir. Benim aklıma gelen şu:
Nofrost buzdolaplarında buzlanmayı önlemek için rezistans olur. Hani bazen buzdolapları katır kutur ses yapar ya. O işe buzun erimesiyle oluşan ses. Eriyen buz (yani su) o bölgeden tahliye olmazsa dondurucu bölümde soğutma işlemini yapan petek gibi olan panelin etrafına dolar ve zamanla o su orada donar. Buzdolabının performansı düşer ve donan bölgeye yakın bölümlerde buzlanma olur.

  • himmet dayi  (13.02.22 12:48:48) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.