[]

gediz elektrik çok zamanlı tarifeye geçmek ya da geçmemek

malumunuz faturalar kabardı, herkes tasarruf etmenin yollarını arıyor. bizde klasik, tek zamanlı sayaç var. acaba elektronik sayaç alıp çok zamanlı tarifeye mi geçsek dedik ama o zaman da kademeli tarife indirimi kalkıyormuş.

hangisinde tarifeler daha kârlı, kademeli mi çok zamanlı mı?

çok zamanlı tarife ile kâra geçmek için elektronik sayaç için verilecek paranın kendi amorti etmesi de lazım tabi.

ayda 2-3 kere çamaşır, 4-5 bulaşık makinesi çalışır, onun dışında standart buzdolabı, süpürge, modem, kombi, en büyük masraf yazın 7/24 klima...

 
tek zamanlı tarife daha karlı. geçmeyin 3 zamanlıya bence.


  • jelly bear  (13.02.22 10:48:31) 
  • gabe h coud  (13.02.22 11:07:10) 
Eğer 17:00 ile 22:00 arası bir lamba bile açmayacaksanız, buzdolabınız çalışmayacaksa geçin derim. Ben tek zamanlı tarifedeyim. Üç zamanlı için hesap yaptım. Faturadaki küsuratları filan hesaba katmadım. Kazancımı 22 Türk Lirası olarak hesapladım. Hadi taş çatlasın 30 lira olsun aylık. Buzdolabı, televizyon, lamba en pahalı tarifede çalışmayacaksa tasarruf olur. Ama bir aletin, ayda sadece iki gün pahalı tarifede çalışması bile size normalden daha fazla fatura gelmesine sebep olabilir.


  • ceyhan prensi adana  (13.02.22 11:35:54 ~ 11:36:37) 
debe'ye girmiş (git: eksisozluk.com) entry'yi görünce cevabımı aldım ve hemen gidip bir makine çamaşır attım.


  • halanne  (13.02.22 12:02:34 ~ 12:04:11) 
Tek zamanlı kullanıyorum. 3 zamanlı kullanan tanıdıklardan daha az fatura geliyor. Ayrıca günün her saati istediğin makineyi çalıştırma özgürlüğü var. Annem ütü çamaşır bulaşık için sürekli saatin 22 olmasını bekliyor, günün yorgunluğu üzerine çamaşır asmak, ütü yapmak bana zor gelirdi. Zaten dediğim gibi biz onlardan daha az ödüyoruz. Her gün bulaşık makinesi, haftada 2 3 defa da çamaşır makinesi, günde 3 4 defa kettle çalışır bizde.


  • curukturpkokusu  (13.02.22 20:50:36) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.