istanbul gezilecek yer

küçük bi şehirden gelmiş 50'li yaşlardaki insanlar için istanbul'da nereler gezdirilmeli? biz daha çok kadıköy-beşiktaş takılıyoruz ama oralar pek ilgisini çekmez gibime geldi. öneri verebilirseniz sevinirim.

anadolu yakası olursa çok daha iyi olur.

Kuzguncuk güzel olabilir. Hatta daha sonra sahil boyunca devam edip Beylerbeyi, Çengelköy, Anadolu Hisarı Kanlıca falan hepsine gidebilirsiniz.

Bunların dışında Üsküdar’dan Anadolu Kavağı’na giden vapurlar var. Bu yazdığım yerlere de uğruyor hatta. O vapurla Anadolu Kavağı’na gidebilirsiniz. Hem yol boyunca boğaz turu yapmış olurlar hem de Kavak o yaş grubunun seveceği bir yer bence. Benim annemie babam çok beğenmişti.

Şehri yüksekten izlemek için Çamlıca güzel olabilir. Son gittğimizde aileniz profilindeki insanlarla tanışmıştık orda ve çok beğendiklerini söylemişlerdi.

Bir de tabii adalar var. Ben olsam en sakini ve bence en güzeli olan Burgazada’yı seçerdim.
  • ms brownstone  (12.02.22 23:40:44)
Otağtepe'ye gidip manzaralı bir kahvaltı ile başlayın.
SSM'yi gezip kafesinde kahve için.
Emirgan Korusu'nda gezin.
Oradan sahile inin, Beşiktaş'a doğru yürüyün. Ortaköy'de kumpir götürün. Cami önünde fotoğraf çektirin. Gelmişken bir de kısa boğaz turu yapın.
Eminönü'ne geçin, bir şeyler satın alın.
  • gabe h coud  (12.02.22 23:46:18)
50 yaş var, 50 yaş var. Kimi çay bahçesinde oturmak ister, kimi kokteylleri iyi mekanları denemek ister. Siz onlara sorun neler yapmak istediklerini. Pandemiye aldırmıyorlarsa, İstanbul'a ilk kez geliyorlarsa ve kafana göre gezdir diyorlarsa Sultanahmet, Kapalıçarşı bence öncelikli. Sonra Boğaz, Adalar olabilir. Tarih, sanat seven insanlarsa müzeler de olur ama bunu önce mutlaka sorun. Sevmeyene gereksiz eziyet.

  • cosmicstring  (13.02.22 09:23:18)
ist sultahmet taraflaridir kesinlikle ++1 Ortakoy, çengelköy, buyukada

  • ala09  (13.02.22 09:33:12)