Karartma eylemi diye bir hareket duyan var mı?

Bugün yaşadığım ilden farklı bir ildeyim. Bir kafede kafe sahipleri arasında kısa bir diyalog duydum. Akşam 9 için sözleştiler. Bütün kafeler 5 dakikalığına ışıklarını ve ısıtıcılarını kapatacaklardı faturalara karşı bir eylem olarak. Yaşadığım yerde böyle bir şey görmedim. Sanırım yerel bir şeydi, var mı sizin yaşadığınız bölgelerde böyle şeyler? Aklıma tencere tava geldi.

Fox Haber verdi. Bölgesel uygulamalar var sanırım öyle.

  • Mirket  (12.02.22 22:44:28)
Bende haberlerde görmüştüm ve saçma bulmuştum. Bilmem ne gazinocular esnaf odası başkanını konuşturmuşlar, elektrik faturalarını protesto ediyorlar. La cayır cayır yanıyor bu gazino mazino, gece işletmeleri. Neyine gıkınızı çıkarıyorsunuz. Gece ışıkları yakıp söndürmeniz ortama neşe verir ancak. Bi tek o mahal içindekileri etkileyecek bir şeyin kime ne faydası var allahaşkına.

  • halboyle  (12.02.22 22:59:12)
Evet burda da var

  • abuzer  (12.02.22 23:00:55)
Susurluk skandalından sonra mafya-devlet işleri/ilişkileri aydınlığa çıksın diye millet "Hep aydınlık için bir dakika karanlık" sloganıyla akşamları dokuzda bir dakika boyunca ışıklarını söndürmeye başladı. (protesto amaçlı) O zamana atıfta bulunan bir eylem.

  • dark-tower  (13.02.22 10:14:04)
Tencere tava çalmak da yine aynı dönemde, Susurluk protestoları zamanında, oldu. Siyasiler şu yukarıdaki gibi küçümsedi, bırahhh allahan falan.. sonuç olarak istemeye istemeye yargıya gittiler, mecliste komisyon kuruldu, Ağarlar sahneden alındı vs.

  • ya volna  (13.02.22 17:22:46)