[]

Camdaki çatlak büyümesin diye ne yapıyorduk?

Ön cam alt kısımda 2 cm kadar bir çatlak gördüm, seyir halinde taş sekmiş olmalı.

Bu ilerlemesin diye bi işlem yapılıyordu sanırım çizdirmek gibi. Bunu oto camcısı mı yapıyordu? Kendi başıma yapabileceğim bi şey var mıydı?

Ya da "sal ilerlesin, nasıl olsa senelik değistirme hakkın var sigortadan, zaten çizik doludur o cam güneşte önünü göremezsin" mi?

 
şurada anlatmışlar.
glasweldturkey.com:~:text=%C4%B0lk%20olarak%20cam%C4%B1n%20%C3%A7atlak%20b%C3%B6l%C3%BCm%C3%BC,%C3%A7atlak%20alana%20re%C3%A7ine%20enjekte%20edilir.

  • ankarakecisi  (12.02.22 10:03:29) 
Araba ön cam çatlak giderme işleminde şu adımlar izlenir;

İlk olarak camın çatlak bölümü özel vakum makinesi ile temizlenir ve çatlak bölümün içindeki hava alınır. Çatlağın durdurulması ve ilerlememesi için içinde toz ve kir parçalarının bulunmaması gerekmektedir.
Vakum makinesi ile çatlak bölümün içi temizlendikten ve hava alındıktan sonra çatlak alana reçine enjekte edilir. Reçine maddesinin yapıştırma özelliği olduğu için çatlak alanın ilerlemesini ve büyümesini engeller.
Çatlayan kısma enjekte edilen reçine kuruduktan sonra camın ve çatlak bölümün pürüzsüz olması için son olarak cila işlemi uygulanır. Cila işleminden sonra araba ön cam çatlak tamiri tamamlanmış olur.
  • ankarakecisi  (12.02.22 10:04:03) 
2 senede bir cam catlattigim icin degistiriyorum. Ustune bant yapistir, kirlenmesin. Biran once camciya git doldursunlar catlak yurumeden.

Arabanin camini degistirmek pek de hos birsey degil, saga sola zarar veriyorlar degistirirken, Ne kadar dikkat edilirse edilsin biryerler ciziliyor.
  • cooperr  (12.02.22 10:21:13) 
Iki ucunda cizik atman lazim


  • morden kainen  (12.02.22 11:54:58) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.