Sürekli para muhabbeti yapan arkadaş

İş yerinde, mecburen aynı ortamda bulunduğumuz bir arkadaş bu.
Ekonomik seviyeleri ortanın biraz üzerinde diye tahmin ediyorum.
Muhabbeti sürekli para ve zenginlik üzerine. Eşinin maaşını anlatır, haftasonu gittiği restoranda ödediği hesabı anlatır, çocuğunu gönderdiği özel okula verdiği ücreti anlatır, gittiği özel hastaneye ödediği muayene ücretini anlatır, arabasının fiyatını anlatır. Bunları anlatırken azıcık da böbürlenerek anlatır.
Ayrıca zenginlere büyük gıpta ile bakar. Kendi ile ilgili anlattıkları yetmez. X bir zenginin servetini anlatır , yaptığı lüks harcamaları anlatır. anlatır anlatır anlatır. Sonunu da “vay be adamların bir günde harcadıklarını, biz bir ayda ancak kazanıyoruz” diye bağlar.
Yazarken içim şişti.
Şimdi size sormak istediğim;
ben bu arkadaşı kırmadan, sürekli para muhabbeti yaptığını nasıl söyleyebilirim?
Dümdüz söylemek yerine, inceden hissettirerek kendi farkında varsın istiyorum.

Maalesef her yerde var böyle tipler. Pek laftan da anlaması mümkün olmuyor bu tarz insanların genelde. Şaka yollu laf sokuyorsun anlamıyor. Görgüsüzlük yaptığının farkında değildir muhtemelen.

Bence siz hiç uyarmaya çalışmayın, boşuna tersler falan, moralinizi bozar. Gülüp geçmek en iyisi.
  • himmet dayi  (11.02.22 18:08:25)
her seferinde; boşver abi içim daralıyor bu para muhabbetlerinden, diyebilirsin. büyük ihtimalle üçüncü kez söylemene gerek kalmaz.

  • gabe h coud  (11.02.22 18:28:33)
Sadece alaycı dille şunu sorun : birader senin tüm hayatın para mı, paradan başka anlatacak bir şeyin yok mu? Sonuna da alaycı gevrek bir kahkaha

  • apocalipy  (11.02.22 20:08:01)
bu tipleri degistirmen imkansiz, sen ne dersen de o bildigi gibi devam eder.

boyle birkac arkadas ile iliskiyi kesmek zorunda kaldim malesef ki birini baya severdim. devamli para muhabbetinden gina gelmisti, devamli bir ego, devamli bir hepiniz salaksiniz tavri. Saldim gitti, 4-5 senedir gorusmuyorum.
  • cooperr  (11.02.22 20:20:20)
direkt ben bu para mevzularından çok hoşlanmıyorum desen olmaz mı?

sonuçta kimi futbol konuşmayı, kimi para pul konuşmayı sevmez. bunda gücenecek kırılacak bir şey yok diye düşünoyurum.
  • taçsız kral pele  (11.02.22 21:54:20)
Yaşadığımız ekonomik krizden bağımsız bir durum sanırım cevap vermeyin ve boş boş bakın suratına.

  • not dark yet  (11.02.22 22:48:51)
Asagilayabilirsin. Ise yariyor.

- Cocugunun okulunu anlatirken, evet duydum o okulu ama genelde dar gelirli aileler gonderiyormus. Yegenim x kolejinde okuyor, durumunu duzeltebilirsen oraya gonder. Cocugun networku acisindan da iyi olur.

- restaurant böbürü yaparsa, ya sen naptin orasi les bi mekan. Oraya gidecegime evde yerim daha iyi de.

Arada da tavsiye ver; hocam durumunuz el vermiyorsa uc kere kotu mekana gideceginize bir kere gidin ama biraz kaliteli yasayin falan de.

Bu tiplerin sizlanmalarinin tamami hava atmak uzerine. Iki kere varoş cekersen ucuncuye bir sey soylemeye utanir.
  • brkylmz  (11.02.22 22:49:51)
Haklısın her şey de parayla oluyor valla derdim ben. ben de benzer şekilde muhabbetler yapardim uydurarak da olsa. ne kadar can sıkıcı konuşmaları olduğu kendisine ancak böyle gosterilebilir gibi geliyor.

  • encokbenisevinnolur  (12.02.22 02:41:08)