kredi çekip ne yapayım?

merhaba, sabit gelirli biri olarak yüksek enflasyon beklentisi nedeniyle ihtiyaç kredisi kullanıp bir şeyler almak istiyorum. aylık ödemesi 5 bin tl olacak şekilde kullanacağım. sizce 100-150 bin tl kredi çekip ne alınır? ihtiyaç kredisi ile döviz alınmıyor malum.

teşekkürler

kredi çekip bir şey alıp sonra enflasyon yükselince onu satıp krediyi mi kapacaksın ?

  • duyurukullanıcısı  (11.02.22 11:50:42)
ihtiyaç kredisi faizleri çok yüksek şu an. ben olsam bulaşmam.

zaten 100 tl çeksen iki yılda 130-140 arası ödemesi var bankaya göre. taksit de en az 5.5 gibi. değmez yani.
  • jelly bear  (11.02.22 11:53:54)
Bulaşmayın. Garanti bana 110 bini 36 ay vadede, aylık 5737 tl ödeme olacak şekilde verdi. toplamda geri ödenecek tutar 206554. Yersen, faizleri düşürüyorlar.

  • hepbiarayisicinde  (11.02.22 12:07:09)
bu aralar borç paradan para kazanma dönemi değil. Evet geçtiğimiz 3-4 ay içinde gerçekten kar eden etti. Ama kur koruma olayından sonra fena halde zarara giren çok insan oldu.

Aslında genel olarak borç paradan para kazanma çalışma işi çok riskli bir iş. Bence her daim uzak durmak lazım.

Ek olarak bir de seçim rallisi başlayınca artık erken seçim mi olur zamanında mı olur bilemiyorum. TL'de belli bir miktar yükselme bekleyenler var. O tarz bir durumda tekrar zarara girebilirsin. Tabi bunlar hep ihtimal kara da geçebilirsin ama riskli iş yani. Kısacası bir ihtiyacın varsa kredi çekip al yoksa kredi çekip de dolar alayım altın alayım falan çok sıkıntılı işler şu an.
  • nuevo  (11.02.22 12:31:26)
ev derdim ama o paraya olmaz tabi.
çocukların geleceği için bişeyler olabilir belki ya da teknoloji ürünleri

  • etna  (11.02.22 12:35:39)
normalde almayacagin bir sey alarak kara gecemezsin, ozellikle uzerine bir de faiz odeyerek.

  • hot potato  (11.02.22 16:34:03)
KKM alınıyor mu?

  • dunal  (11.02.22 19:16:23)