bu kız bana mı yürüdü

dün akşam iş çıkışı şahsi arabamla metrobüs durağına kadar bıraktığım bir karşı cins, bugün mesaj attı. ''dün için teşekkür ederim sıkıştığımda destek oluyorsun.'' hiçbir samimiyetimiz yok yani tam çıkış saati arayıp metrobüse kadar gelebilir miyim dedi evet dedim ben de. arabada da birkaç arkadaş daha vardı, öyle sohbet falan da etmedik pek.

yürüyor?
yürümüyor?

bana garip geldi mesajı.

edit: hangi departmanda çalıştığını, adını dahi bilmiyorum. adını bugün öğrendim yani. öyle merhaba muhabbeti bile yok. numaramı kimden almış da mesaj atmış onu da bilmiyorum.

Ben yürüyor gibi anladım ama belli olmaz. Yalnızca teşekkür etseydi öyle anlamazdım ama destek olmak vs yürüme cümlesi gibi.

  • zimbirik  (11.02.22 11:06:56)
İş arkadaşınız olarak anlıyorum. Yürümüş olma ihtimali var ama yalnızca kibar olmak istemiş de olabilir. Emin olmak için başka bir akşam -aracınızda başka kimse yokken- onu bırakmayı teklif edebilirsiniz.

  • pispinti  (11.02.22 11:12:15)
muhtemelen yuruyor.

  • lemmiwinks  (11.02.22 11:18:52)
samimiyetiniz olmadığı için teşekkür etme ihtiyacı hissetmiş olabilir diyecektim ama edit bölümüyle işin şekli değişti biraz.
yürümüş olma ihtimali var.

  • blatta hiberna  (11.02.22 11:19:46)
Yukarısı +1

Ya da sık sık metrobüse kadar bıraktıracak arabalı bir arkadaş istiyor.
  • John Bloor  (11.02.22 11:26:37)
Edit kısmıyla net bir yürüyüş olduğu zaten bariz belli oldu. Ancak merhabanız bile olmayan, numaranızı vermediğiniz birinin "sıkıştığımda destek oluyorsun" diye mesaj atması insanda wtf? şeklinde bir irkilme yaşatır. Yani teşekkür tamam da böyle de yürünmez ki. Hiç konuşmadığın birine sıkıştığımda destek oluyorsun demek sadece bana süper saçma geliyor olamaz değil mi?

  • thracia  (11.02.22 11:31:46)
@thracia kesinlikle katılıyorum. şaşırdım yani ben de çok.
@John Bloor bu ihtimal de oldukça yüksek evet.

  • reanarchy  (11.02.22 11:32:59 ~ 11:33:41)
Yürümese bile yürüyor varsay sen de yürü.

  • hepbiarayisicinde  (11.02.22 12:07:59)
Yürümüyor.

  • gabe h coud  (11.02.22 12:24:34)
John Bloor+1

  • SiyamkedisiZorro  (11.02.22 13:04:08)
yürüyorsa bile tehlikeli bir tip, bu kafada tanımadığından bile bir şey isterken çekinmeyen insanlar uzun vadede çok yorucu olur.

normal yürüme nasıl olur, çay kahve molasında selam verir sohbet edersin, belli bir samimiyet varsa bir yere davet edersin vs.
  • orpheus  (11.02.22 14:50:46 ~ 14:51:20)
yürümüyor

  • all girls dream  (11.02.22 17:10:11)
Yürümüyor. kullanacak adam arıyor.

  • komando kani var bende  (11.02.22 17:24:29)
Ya yürüyor ya da kullanacak adam arıyor, friendzonea atmalık.
Ortası olamaz, kimse tanımadığı kişinin numarası için ugrasmaz.

  • logisticsmanager  (11.02.22 17:36:48)
Numaranı bulup mesaj atmış olması fikrimi değiştirdi. O kısmı okuyunca yürüyor dedim ben de.

O kısma kadar "o kadar metrobüse bıraktık, insan bir teşekkür eder" demeyesin diye mesaj atmış derdim ama son cümle her şeyi değiştirdi.
  • himmet dayi  (11.02.22 21:04:31)
boyu uzunsa yürüyor, kısaysa kullanacak adam arıyor.

  • bugisme  (11.02.22 21:25:12)
john bloor nokta atışı yapmış +1
sık sık metrobüse kadar bıraktıracak arabalı bir arkadaş istiyor.

  • dafuq  (12.02.22 20:31:22 ~ 20:32:00)
merak eden olursa eğer, bahsettiğim kız ben bu duyuruyu yaptığımın günün ertesinde işten çıkarıldı. kendi sorumluluğunda birkaç hata yapmış firmayı zarara uğratmış. bir daha ne gördüm ne haber aldım.:D

  • reanarchy  (24.02.22 11:31:24)