Diş Macunları

Diş macunlar arasında gerçekten bi kalite farkı var mı, yani dün 10 liraya diş macunu gördüm, 10 liralık diş macunuyla 100 liralık diş macunu arasındaki kalite farkı ne olabilir, ya da böyle bir fark gerçekten var mı? Teşekkür ederim.

kanserojen maddeler fazla olabilir.
etken maddeler iyi olamayabilir.

opelesence diş macunu elbette daha iyi.
sensodyne de markette satılanlar açısından daha iyi.
  • rewlack  (10.02.22 13:39:42)
Aşırı ucuz olmadığı sürece fark yok. 10 liralık macun da kullanmayın tabii: kısa vadede ağız içinde yara vs yapabilir, uzun vadede daha ciddi yan etkileri olabilir.

  • art pepper  (10.02.22 13:42:31)
'Florür'ün zararları' ve 'florür içermeyen diş macunları' konularını Google'dan bir araştırmanı tavsiye ederim.

  • Mirket  (10.02.22 13:48:00)
Abi 100 liralık diş macununda florür yok mu?

Bu Opelesence içeriği mesela?

Glycerin, Aqua, Silica, Sorbitol, Xylitol, Aroma, Poloxamer 407, Sodium Lauryl Sulfate, Carbomer, Sodium Benzoate, Sodium Fluoride, Sodium Hydroxide, Sucralose, Xanthan Gum, CI 42090, CI 19140

Madem bu florür zararlı o zaman bunu kullanmayanın pahalı kullananın ucuz olması lazım fakat 29 liraya florürsüz Parodontax 108 liraya florürlü Opelesence var.
  • Zaman Tamircisi  (10.02.22 14:03:20)
paradontax'tan başka diş eti kanamamı çözen ürün bulamadım. uzun yıllardır hep paradontax kullanıyorum memnunum

  • harmanyeri  (10.02.22 14:45:53)
Kapitalist düzende şu şekilde uygulamalar vardır.

1. Bir ürün yaparsın, az biraz reklam yapıp piyasaya sürersin. Herkes alır.
Aynı ürünün ambalajını ve marka adının bir kısmını değiştirip albeni katarsın. Büyük bir reklam kampanyası düzenleyip ülkenin en tanınmış yıldızını oynatırsın. & kat fiyat koyarsın. Bunu da zenginler alır.

2. İçindeki bir maddenin sağlıksızlığı ya da içine konulacak yeni bir maddenin sağlığa katkısı hakkında tanıtımlar düzenleyip ürünün marka adı ve ambalajında ufak değişiklikler yapıp 8 kat fiyat koyup piyasaya sürersin. Bunu da takıntılılar alır.
  • Mirket  (11.02.22 11:17:51)