türk telekom şikayet

bir iki haftadir internetimiz yok. musteri hizmetlerini aradigimizda mart ayinin sonunda geleceklerini soyluyolar. kablomuz kopmustu. kofra takmaya geleceklermis. bu islemin bu kadar uzun sürmesi normal midir yoksa surunduruyolar mi? internet artik çerezlik bi ihtiyaç değil milyon tane isimiz oluyor işten de kovulmuşum kendim paket satin alsam haftada 80 90 lira pisi pisine ona mi harcayacagim. issizlik maasim bi seyim de yok. şikayet etsen nereye sikayet edecegiz onu da bilmiyorum. sikayet edilir de kisa surede cozulmesine katkisi olur mu bilmiyorum.

iş basvurusunda bile bulunamiyorum ya. bu ne rezalettir.

kofra ne alaka anlamadim. Elektrik tesisati degil ki?

Kopan ic tesisattaysa siz onartacaksiniz. Yoldaki dagitim kablosu koptuysa Telekom onaracak. Kullanamadiginiz sureyi faturalarlar ise BTK'ya sikayet edebilirsiniz.

Anlamadigim su, yol kablosu kopsa etkilenen is yerleri vb de oldugundan cok cabuk tamir ediliyor. Sorunuz acik degil.
  • darkrocq  (10.02.22 11:46:10 ~ 11:46:44)
birkaç hafta önce biz de böyle bir şey yaşadık ama bu kadar uzun sürmedi yanılmıyorsam on gün sonra geldi. 1.5 ay çok uzun bir süre. şikayet edebileceğiniz her yerden şikayet edin. btk'ya şikayet edin ve sosyal medyadan sesinizi duyurmaya çalışın. müşteri hizmetlerini aradığınızda interneti iptal edeceğinizi hatta dava açabileceğinizi söyleyin. ama sosyal medya etkili oluyor. twitterla sonuç alındığını gördüm. taahhüt anlaşması varsa tüketici hakem heyetine verip fark ödemeden iptal edilebiliyor diye bir şey okumuştum ama çok emin değilim o da araştırılabilir. diğer firmalarla görüşüp iptal etmeyi düşündüm ben ama gerek kalmadı.

sorunu açık söylemeyebiliyorlar. bizim apartmanda diğer dairelerde yokken onlara ayrı bize ayrı sebep söylüyorlardı. komşulara sorabiliyorsanız sorun.

kablo koptu diye 1.5 ay internetin gitmesi çok saçma bir şey. bir yandan müşteri hizmetlerini sıkıştırın öte yandan diğer kanallarla şikayet edip hakkınızı arayın. müşteri hizmetlerinde şikayet kaydınız olsun mutlaka iki gün içinde(?) çözmek zorundalar, bu tarihleri de kaydedin. kayıt siliniyorsa iki gün sonra, yeniden kayıt açtırın.

faturada internet veremedikleri günlerin ücretini almıyorlar ama sonuçta biz o parayla gidip aynı hizmeti alamadığımız için hiçbir şey ifade etmiyor.
  • curious mind  (10.02.22 14:07:42)