Günlük Elektrik Kullanımı Bilgisine Ulaşmak

mumkun mu? yeni tasindigim evde son elektrik faturasinin yarisini odemem bekleniyor. fatura yuksek. ben yarisi degerinde elektrik kullanmamisimdir.

eve girerken elektrik sayacini degerini kaydetmemistim.

ne onerirsiniz?

tesekkurler.

soguk su oneriyorum.

  • darkrocq  (09.02.22 14:57:47)
değil. eve girerken elektriği üstünüze almanız gerekiyordu. ya da en azından fotoğrafını çekmeniz.

darkocq +1
  • ceketimi alip cikcam  (09.02.22 15:20:40)
Sayaç üzerindeki optik port üzerinden bilgisayarla yük profilleri,endeks, alarm v.b tüm veriler alınabilir ancak optik portu bulmak gerekir.

lunatr.com
www.aktifenerji.com.tr

İkinci bir alternatif, sayaç üzerinde RS485 portu varsa buradan da okunma yapılabilir ancak kablo bağlantısı yapmak için sayaç kapağını açmak gerekir, yetkisiz kişilerin yapmaması gerekir.

Elektrik tedarikçiniz ile bir görüşün geçmişe dönük tüketim (saatlik yük profili, endeks) verilerini servis ücreti ile de olsa okumaya gelebiliyorlar mı diye?

Elektrik Ag-Og elektrik taahhüt işleri yapan firmalarda da bu cihazlar bulunur ancak uğraşan çıkmaz.
  • sealth  (09.02.22 15:56:11 ~ 16:56:10)