İphone’da telefon sessizdeyken çalsın ayarı var mı

Saçma sapan bir istek gibi gözükebilir ama değil.

Uygulamalar, oralarda çat diye açılan reklamlar direk sesli açılıyor telefon seslideyken. Ben istiyorum ki sadece arandığımda telefondan ses çıksın. Başka herhangi bir şekilde telefon ses çıkarmasın. Alarm hariç tabi o bağımsız çalsın hep.

odak diye bir şey var.

ayarlar-odak kısmında. ordan kişiseli seçip, istediğin kişilerden gelen bildirimlere izin verip. istediğin tüm uygulama bildirimlerini kapatabilirsin. böylelikle telefonu sesliye alıp, bu kişisel odak modunu açarsan sadece aramalara izin verir.
  • jack lupino  (09.02.22 00:14:28)
Ayarlar / Ses ve Dokunuş kısmına geldiğinde Zil Sesi ve Uyarılar ayarının hemen altında düğmelerle değiştir var. Bu ayarı kapalı hale getirdikten sonra fiziksel tuşlar ile sesi sıfıra kadar kisarsan arama, WhatsApp bildirimleri, alarm, e-posta bildirimleri gibi bildirimlerde ses çalar ama uygulama içi seslerin hiçbirini çalmaz. Oyunlarda çıkan reklamlarda veya direkt oyun içi sesleri kısar.

WhatsApp, sms, eposta sesleri de gelmesin diyorsan jack lupino +1
Ama o durumda ekran ışığı bile yanmaz. Sadece ekran kilidini açarsan görürsün bildirimleri.
  • himmet dayi  (09.02.22 07:54:08)