[]

Uludağ araçla çıkış

İlk defa gideceğiz, kış lastiği ile çıkabilir miyiz yoksa zincir gerekir mi? Bir de kayak kiralama için nereyi tavsiye edersiniz?
 
zincirle ugrasmayin bi tane kar corabi alin bagaja atin, ihtiyaciniz olursa 5dk takar devam edersiniz


  • ahoy kaptan  (09.02.22 00:40:25) 
Kayak kiralamada hepsi aynı, bir farkı yok. h içi giderseniz pazarlık edin, belki kalabalık olmazsa ufak bi indirim kaparsınız.


  • al basmadan donu var  (09.02.22 01:19:27) 
normalde kar lastiği ile çıkılıyor ancak bugün ve yarın çok aşırı kar yağışı var, bir ihtimal zincir/kar çorabı zorunluluğu getirebilir jandarma. hazırlıklı olun veya en kötü yol üstündeki seyyar satıcılardan alırsınız (pahalıya).

kayak kiralama için 2. bölgede karinna veya bof oteli öneriyorum. hem fiyatları standart hem de ekipmanları kötünün iyisi. bunlara alternatif olarak hemen uludağ 1. oteller bölgesinde beceren otelin altında ve karşısında bir sürü kiralamacı var ama onlar hem dolandırıcı hem de ekipmanları rezil durumda. nitekim ulaşılabilirlikleri çok daha iyi, uludağ'da ilk defa kayacaksanız oraları tercih etmeniz daha iyi de olabilir, 2. bölgede kaybolursunuz muhtemelen.
(kayak kiralama önerisi yapmak çok zor, hepsi rezil durumda. en az rezil olanını bulmaya çalışacaksınız)
  • kent sakini  (09.02.22 01:36:06 ~ 01:36:56) 
İlk defa gidiyorsanız riske almayın, hafta sonları zaten genelde zaruri oluyor zincir.


  • duster  (09.02.22 07:18:14) 
Bundan sonra gidecekler için yazayım: Cumartesi günü çıktık jandarma kontrolü vardı ama zincir sormadılar, hava da iyiydi gerçi.
Kayak kiralama ise zirvede ortalama 100tl, pazarlıkla 90a indirdik en son. Fakat araçla gelirken yol üzerinde biri 40tl diğeri 30tl ye kiralayan iki yer var, kaynakları da zirvedekiler den farklı değildi.

  • thin capitalization  (25.02.22 19:57:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.