[]

Online ortamda günlük va nasıl tutulur?

Tam olarak günlük değilmde çoğu zaman kafamdaki milyon düşünceyi yazma ihtitacı duyuyorum. Hem daha sonra okuyup geriye dönmek için hem de keyif veriyor, dinginlik veriyor yazmak.

Hayırlısı ile macbook da geliyor ;) iphone notlar uygulamssı uygun mudur? İcloud aylık 50gb zaten fazlası ile yeter. Günlük tarih atarak yazılabilir herhalde. Var mı başka düşüncesi olan? Başka app vs?


 
iPhone notlar içine muhtemelen başka şeylerde yazacağınız için pek verimli olmayabilir. Google keep denenebilir.


  • Karmaşıklık  (08.02.22 23:40:58) 
Notion

Mesela, youtu.be
  • jazzabel  (09.02.22 00:24:44) 
Google Keep her tür not almak için çok iyi bence. Zaman ve lokasyon hatırlatması var, ses kaydı ve entegre text to speech var, fotoğraf ekleme var...

Fanboy cevabı gibi oldu ama iyi cidden.
  • fadetoreality  (09.02.22 02:09:40) 
Benzer arayışta biri olarak ben de zamanında burada bir başlık açmıştım ve o zamandan beri Evernote kullanıyorum. İhtiyaca göre değişir tabi ama ben çok beğendim, neredeyse tüm yazılarımı da oraya taşıdım. Birazcık ayar çekince tam aradığım hale getirdim, tavsiye ederim.

Açtığım duyuru da 2 sene önceymiş, o zamandan beri yüzlerde yazı yazdım Evernote üzerinde.
www.eksiduyuru.com
  • burka  (09.02.22 03:03:16 ~ 14:24:54) 
@burka +1 - Evernote +1

Word dosyasını şifreleyip, Evernote uygulamasına attım. Aklıma geldikçe yazıyorum oraya. Evernote'un kendisinde metinleri şifrelemek var ama bazı durumlarda geçerli olmuyor. Sınır bozucu ama yine de Evernote tavsiye ederim.

Evernote +1

Diğerlerini kullanmadım.
  • put it in your appropriate place  (09.02.22 08:13:46) 
Evernote premium üyelik almadan kullanışlı olur mu ki?


  • bi anlatabilsem dunya degisir valla bak  (09.02.22 08:24:04) 
@bi anlatabilsem dunya degisir valla bak

Öncelikle bir deneyin. Premium paket resimden kelime tanıma, sesli notlar, detaylı şablonlar gibi daha gelişmiş özellikler sunuyor. Bunlara ihtiyacınız var mı yok mu ancak siz karar verebilirsiniz. Ancak bana sorarsanız ücretsiz sürüm tam olarak sizin aradığınız şeyleri sunuyor. Örneğin:

1. Yazılara etiket koyabiliyorsunuz.
2. Yazıları kategorize edebiliyorsunuz (galiba "kitap" olarak geçiyordu kategorizasyon)
3. Sayfa şablonları var. Farklı türde içerikler için kullanışlı olabilir.
4. Senkronize çalışıyor. Ben genelde tarayıcı üzerinden yazıyorum ama masaüstü ya da akıllı cihaz uygulamalarını kullanırsanız çevrimdışı olarak da kullanabilirsiniz. İnternete erişince otomatik olarak güncelliyor.
  • burka  (09.02.22 19:45:13) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.