[]

pırlanta küpe-bilezik vs alış satış farkı ne kadar?

altında falan %30 civarında daha düşük fiyata satılıyor pırlanta da öyle mi? mesela 10bin liraya alınan x pırlantası satılmak istense kaça satılır? (döviz ve maden değerlemesinden bağımsız soruyorum)

ek olarak, bilezik vs harici yatırımlık takı var mı? takılsın, hoş dursun falan ama satılacağı zaman da para görsünlük bişey arıyorum.


 
Genelde iyi kuyumcular aldıklarının %30 eksiğine geri alıyor .
Yatırımlık takı işçilik maliyeti en az olandır. O yüzden gözde iyi duran en yatırımlık takı bilezik falandır. Genel olarak süs eşyaları yatırımlık olmuyor ve ciddi değer kaybı oluyor.
Yüzüklerde kaybı en azda tutmak için sertifikalı taş almak en mantıklı.
  • Omelas'ı Terk Eden Köylü  (08.02.22 21:50:57) 
Yatırım için takı alacaksan 22 ayar al, işçilik az olsun. Bileklik künye vs olabilir.
Pırlanta da sertifika önemli hrd veya gia olursa para eder yoksa kim ne tutturursa. Yatırım için altın alacaksan gram altın al bankada bozdur. Yuzde 30 çok fazla düşük oran. İşçilik olan üründe bile yuzde 30 fazla geldi fark olarak.

  • Topalordek  (08.02.22 22:37:04) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.