[]

Memur atamasında yaş sınırı

Google'da araştırdım ama çok karışık geldi bulduğum kaynaklar. o yüzden bilgisi olan vardır umuduyla buraya sorayım.

37 yaşında lise mezunu birisi Ortaöğretim KPSS'den iyi bir puan alsa atanabilir mi yoksa yaş sınırına takılır mı? Nedir bu işin yasal sınırı?


 
Duz memurluk kadrolari icin yas siniri yok. Ama ortaogretim icin memur kadrosu cok istisnai acilir. Hizmetli, kaloriferci, sofor gibi kadrolar olur genelde ortaogretim grubuna.


  • akatreil  (08.02.22 16:42:49) 
merkezi atamalarda olmuyor genelde.. ayrıca adalet bakanlığı vs alımlöarında 35 şartı var.
ayrıca üstteki arkadaşın dediği gibi düz lise ise çok az kadro var.. o haberlerdeki 96 puanla hizmetli oldu vs. durumlar genelde lise kpss ile atananlarda oluyor. 96 puanlı adama yer sildiriyolar vs.

  • fff02561  (08.02.22 19:48:37) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.