elektrik kesintileri olacak mi ?

türkiye bir enerji krizi içinde mi ? mum, mazot, el feneri pil stoklamalı mıyız ? jeneratörümüz zaten vardı ama bir tane daha ekstra mı alsak ?

küresel çapta bir enerji krizi var. www.bbc.com

  • Improbable  (07.02.22 11:47:44)
Merhaba;
Genel bir değerlendirme için aşadağıki video'ya bakabilirsiniz.
İlk yarım saati atlayabilirsiniz, özetle jeneratör yedeklemeye gerek yok ancak enerji birim fiyatları artmaya devam edecek, buna bağlı hayat pahalılığıda artacak.

Dünya da enerji politikalarında bir değişikliğe gidiliyor, bu durumda dünya da bir bocalamaya sebep oldu (iklim değişikliği, karbon emisyonları v.b) ülkemiz bunun sanayi ve ticaret alanında etkilerini daha görmeye başlamadı. (ihracaat ürünlerine ek vergi sınırlamalar v.b).

www.youtube.com
  • sealth  (07.02.22 12:01:57 ~ 12:03:00)
mum mazot fener pil falan saklayacak bi durum yok. kesinti falan da olmayacak.başta pandemide bozulan üretim dinamikleri, sonra da rusya meselesinden dolayı ortalık biraz karıştı ama bunun etkisi fiyatlara yansıdı çoğunlukla. %x fazla ödemek mecburiyetinde kalınır en kötü senaryoda.

bir de başta avrupa olmak üzere, fosil yakıtlardan uzaklaşma işinin suyunu çıkardı. o kadar abarttılar ki, bu da enerji krizinde belirsizliklere yol açtı. o yasak bu yasak diye diye artık bir çok yer "baba tamam da elektrik nasıl üretilecek" diye sormaya başladı. herkes sallamıyor o kadar tabi. rusya fransa vs devam ediyor başta nükleer üretim olmak üzere.

neyse sorundan çok uzaklaştım da, senin dediğin kadar korkunç şeyler olmayacak
  • avatar is back  (07.02.22 12:02:05)