[]

podcast para kazandiriyor mu?

youtube vs yuklenirse belki reklam geliri olur ama ben google podcast'ten dinliyorum. podcast uretenler parayi nasil kazaniyorlar? spotify, apple falan bunlara para veriyor mu?
 
Vermiyorlar diye biliyorum. Yabancıların çok dinlenen podcast'leri bile her bölümde patreon ve sponsorlu bağlantı paylaşarak (işte squarespace'e bizim kodumuzla abone olun gibi) reklam alıyorlar.


  • malheiros  (06.02.22 00:32:25) 
vermiyor. dinlenme sayisi sadece taninirligini artirir ve reklam verenlerin radarina girmesine yarar.

sponsorluk vb anlasmasi olabilir, denildigi gibi patreon hesabi ile para kazanan olabilir (sadece uye olanlara ozel icerik olusturuldugu mecra)

ornegin cambly gelip "al bu senin kod, ver dinleyicilere, bu kodla gelen sayisina gore sana su kadar veriyorum" diyor muhtemelen.
  • supergirl  (06.02.22 00:41:30) 
içerik üreticiliğinde para reklam anlaşmalarından gelir. izlemeden dinlemeden kazanılan paralara o kitleye göre çok komik paralar genelde.


  • Whily  (06.02.22 02:10:08) 
Spotify'da bi podcast'im var önüne gelen dosyaları host ettiği sürece podcast koyabiliyor apple'a da spotify'a da. Bi gelir söz konusu değil.

Youtube koyarsanız reklam alabilirsiniz ama o da bi gelir falan değil.

Dinlenme sayınız yüksek ise sponsor en etkili gelir yöntemi podcastler için.
  • hedep  (06.02.22 02:13:15) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.