Misafir menüsü

Güzel misafir menüsü önerileriniz varsa paylaşır mısınız?

Mesela beşamelli tavuklu krep yapayım dedim ama onun yanına da side dish ne yapabilirim o konuda da fikir verebilirsiniz :)

merhaba soğuk mezelere abanı bence.
ara sıcak bi tane olsa da olur.

bir de beşamelli tavuklu krebi sadece yiyeceğinden emin olduğunuz misafirlere yapın. antibiyotikli tavuk olayı yüzünden çok az insan tavuk tüketiyor artık.

humus, humus katılmış başka karışımlar.
patlıcan ve veya köz patlıcan içeren tüm salatalar.
mücver, paçanga.. sıcak ikram edilebilir.ama krep olacaksa börek saçma olabilir.
  • rewlack  (05.02.22 17:44:22 ~ 17:44:34)
Bol meze +1

Bir çeşit protein: (krep yerine wok'ta sebzeli, körili, kremalı vs) tavuk ya da marine edilmiş et sote, ev yapımı schnitzel, ev yapımı köfte, ızgara tavuk...

Bir çeşit karbonhidrat: güzel yapıyorsanız kırmızı etin yanına pirinç pilavı, tavuk sossuz olursa güzel soslu bir makarna, fırında baharatlı patates.

Mezeler: humus ya da fava, çerkes tavuğu, yoğutlu pancar ya da havuç tarator ya da haydari gibi yoğurtlu bir meze, ton balıklı ezme...

Bir de salata, daha ne olsun.
  • kobuzchu kiz  (05.02.22 17:56:55)
Meze için Refika’nın bir videosu var, çok hızlı bir sürü yapıyor:)

Beşamel gibi kremalı şeyler mideyi kötü yapabiliyor, o topa girmeyin derim.
  • kaset  (05.02.22 18:09:55)
Tavuklu krep yanına pilav-makarna gitmez. Böyle tek sadece meze de az gelir benim gözüme.

kobuzchu kiz’ın menüsü çok güzel. O menüye bir de paçanga ve önden çorba ekleseniz süper olur.
  • cilekli pasta  (05.02.22 18:29:34)
Modern değil ama arpa şehriyeli pilav, et sote, salata, sigara böreği, çikolatalı bi tatlı, zeytinyağlı barbunya, yoğurtlu bi meze

  • photo85  (05.02.22 19:08:25)