Gittikçe artan dozda sağ karın ağrısı

2 aydır devam eden bir ağrı. dahiliyeye gittim, safra taşından şüpelendi, usg'de çıkmadı. 30 gün oluyor usg'ye gireli. ilk başlarda rahatsız etmeyen bir ağrıydı, şimdi sıklığı ve şiddeti arttı. 1 ay önce karaciğer enzimleri ve usg normaldi. ağrı belime ve az miktarda sağ kürek kemiğime de vuruyor. safra ya da karaciğer değilse neden kaynaklanır bu ağrı?

pankreatit olsa safra kanalı veya amilaz değeri ile çıkması lazımdı. pek çok sebebi olabilir apandist geldi aklıma, kesin sizin de aklınıza gelmiştir gerçi. sorduğunuz soru her yoruma açık hocam, buradan çok sağlıklı bir sonuç çıkacağını sanmıyorum. mide de olabilir kalp de. geçmiş olsun, yerinizde olsam derhal başka bir dahiliye uzmanına görünürdüm.

  • bugisme  (04.02.22 23:26:20)
Hocam istanbulda gaziosmanpaşada bi özel hastanede çok iyi bi dahiliyeci biliyorum. Kayınvalidemin diyabet ilaçlarını bıraktırdı tedavisi ile, eşimde de karaciğer yağlanması teşhisi konmuştu. O teşhisin hatalı olduğunu ortaya çıkardı falan. Gidebileceğiniz bir yer ise ismini vereyim.

  • zimbirik  (04.02.22 23:32:05)
Benzer ağrı bende de var 2 yıldır. Kolonoskopi, endoskopi, röntgen, tomografi, defalarca ultrason kan tahlili yapıldı bağırsak ülseri ve iyi huylu prostat büyümesi dışında bişey bulunamadı.

Gastroenteroloji doktoru apandis mi acaba dedi ama kesinliğe kavuşmadı.

Ben prostat ile ilgili olabileceğini düşünüyorum.

Üroloji doktoru ilk tetkikler sonrası 2 tane antibiyotik yazmıştı. Tüm şikayetler, hatta başka şikayetlerde hemen kesilmişti.Sapasağlam olmuştu her yerim. Sonra yeniden başladı.
  • digits  (05.02.22 13:25:06)