[]

dünyada pil ve batarya sektörü ne durumda?

teknolojide yazılımsal ve donanımsal her şeyde son 10 senede çağ atladık ama bu pil ve batarya sektörü sanki yerinde sayıyor gibi.

elektrikli araçlar ve telefonlar vs için sektör ne durumda? yeni bir teknoloji falan mı geliştiriliyor yoksa mevcut olarak devam mı ediyorlar?

hala otomobilde mesela, 300-400km menzilli elektirkli araçlar var. fazlası da var tabi ama maliyeti uçuk kalıyor.

 
Çığır açan bir teknoloji bulunmadıkça gelişmesi zor deniyordu.


  • hayley williams ile evlenecek genc  (04.02.22 14:01:53) 
Enerjinin depolanması hala sorun, çözülse zaten dünyadaki enerji sorunu büyük oranda çözülecek. Batarya ve pil de bunun ufal bir kısmı. Temiz enerjiye geçmenin önündeki engellerden biri de bu. RüZgar vs. ile enerji elde ediliyor ama o anlık, fazlası çöpe gidiyor. Telefon bataryaları ki madenler yanılmıyorsam Çin in kontrolünde, bu da sektörü extra zorluyor.


  • ya volna  (04.02.22 14:36:54) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.