yedek anahtar kontağı açmıyor

1-seat ibiza aracın yedek anahtarını deneyeyim dedim, uzaktan zaten çalışmıyor (ışık yanıyor), kapıya da yarıya kadar giriyor, kontağa ise girmiyor bile.ana anahtarda böyle bi durum yok. çok rahat giriyor. sorunun çözümü için ne yapmalıyım?basit bi sorun mu, kendim çözebilir miyim?

2- ana anahtar ise geçenlerde otomatik olarak aç kapa yapmıyor. manuel olarak açıyorum kapıyı. ve ışık yanmıyor. pili bitmiş diyebilir miyiz? ne kadara hallolur?

2017 ibiza için geçen ay mediamarktan pil alıp kendim taktım. 15tl gibi bişeydi. ana anahtar için ekranda pil uyarısı verdi. yedeği hiç denemedim.

  • scudman1  (04.02.22 01:09:55)
Sanki yanlış anahtar, anahtarlar karışmış gibi. Aracı aldığınızda (2. el ya da sıfır) yedek olarak verilen anahtarı yanlış teslim etmiş olabilirler.

Kontağa hiç girmemesi bu ihtimali arttırıyor, kapı kilidine yarım girmesi ise çok olağan hangi anahtarı soksanız oraya girer zaten bir kısmı.

Uzaktan da açmıyor zaten, %99 yanlış anahtar.

Anahtarları üst üste koyup dikkatlice bakın, dişleri farklıdır.
  • John Bloor  (04.02.22 10:09:30)
evet dediğiniz gibi dişler farklı imiş
önceki sahibi ile iletişime geçtim
yine aynı markanın yeni modelini almıştı, onun anahtarı ile karıştırmış :)

şimdi gidiyorum, anahtarları değişicez :)
  • megacracker  (04.02.22 10:35:54)
Allahtan zorlayıp kontağı filan bozmadınız, hadi hayırlı olsun.

  • John Bloor  (04.02.22 10:42:43)