[]

Illustrator

kestiğim görüntülere şu şekilde yazı eklemek istiyorum.
yazı ve görsel tam olarak burdaki beyaz gibi outlinelı olsun. bunu nasıl yapabilirim? sanırım nasıl arayacağımı bilmediğim için uygun tutorial bulamadım. muchas gracias 
keyword: stroke


  • nhk ni youkosu  (04.02.22 00:19:52) 
yazıya da görsele de aynı et kalınlığında stroke eklersiniz. yazı ve görseli istediğiniz miktarda birbirine yaklaştırırsınız. arada kalan boşluklara da yama yapmak için, beyaz renkte outlinesız şekiller ekleyip bu şekli en arkaya atarsınız. (şekle sağ tıklayıp arrange> send to back)

bir başka yöntem de yazıyı yazdıktan sonra sağ tıklayıp create outline dersiniz. sonra yazıyı ve resmi seçerek pathfinder'dan unite dersiniz, tek görsel haline gelir. tek görsel haline gelen yeni görselinizi kopyalayıp bir kenara alır ona stroke eklersiniz. fill colorı da beyaz yaparsınız ki aradaki boşluklar da beyaz kalsın. sonra bu görseli asıl görselin arkasına yollarsınız. aralarda çok sivri köşeler varsa yumuşatma şansınız da olur böyle. bunun için de görseli direct selection tool (A) ile seçip çıkan yuvarlaklarla köşeleri kafanıza göre yumuşatmanız yeterli.
  • nolmus yani  (04.02.22 11:59:08 ~ 12:02:31) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.