uyku tulumu tavsiye

şu uyku tulumlarından hangisini önerirsiniz. bahar ve yaz aylarında kullanılacak. baharda şapkalı tulum almaya gerek var mıdır? baş kısmından fazla üşünür mü? markaların verdiği dereceler pek gerçekçi olmuyor o yüzden kullanım deneyimi olan var mı sormak istedim.

www.decathlon.com.tr

urun.n11.com

www.amazon.com.tr

Bende yaz ve bahar aylarında kullanmak üzere Decathlon'daki tulumun 15 derece için olanından var (siyah olan). Gayet yeterli. Zaten tulum olarak kullanmıyorum bile, battaniye gibi üzerime örtüyorum. Decathlon olan yeter de artar bile. N11'le Amazondakilere çok güvenmemekte fayda var, poşet gibi birşey gönderirler verdiğin paraya yazık olur, Decathlon'dakinin ne olduğu belli en azından.

Ayrıca bahar ve yaz aylarında eğer çadırda kalınacaksa şapkalı tulumlara hiç ama hiç gerek yok.
  • Kayzer1919  (03.02.22 23:31:26)
bahar ve yaz aylarında kullanılacak ama nerede kullanılacak? 2000-3000 metrede mi, antalya'da deniz kenarında mı? eğer yüksek rakımda kullanacaksanız hiçbiri sıcak tutmaz. en azından -15 bir tulum almanız lazım, bilindik markalarınkini... diğer türlü deniz kenarında vs. kullanılacaksa dekatlon tulumu her türlü işinizi görür. diğer ürünleri ben de tavsiye etmiyorum.

  • motosiklet burclu adam  (04.02.22 00:54:43)
Motosiklet burçlu adam +1

Eğer dağa gitmeyi seven, doğaya girmeyi seven insanlarsanız bu tulumlar hiç bi işe yaramaz diyebilirim, yalnızca yazın sahillerde kullanabilirsiniz.

Ağustosta muğlanın dağ köylerindeydim, rakım 1000 civarıydı, akşamları extremi -15 comfortu -5 olan tulumumun içinde fermuarını çekerek yattım.

Aynı şekilde sahile indiğimde de aynı tulumu üzerime battaniye gibi alıyorum çok rahat oluyor,
  • zimbirik  (04.02.22 10:54:41)