[]

Endokrinolojiye sabahtan mi gitmek lazim?

Dahiliye doktorum endokrinolojiye git dedi, "tokluk sekerin niye bu kadar dusuk, hormonal olup olmadigina bakilmasi lazim" dedi. Doktor baska seylere de bakmak isteyebilir. Peki, ogleden sonraya da randevu alsam olur mu? Yoksa ac mi gitmem lazim doktora?
 
sabahın 8ine randevu alırsan hemen aç karına bakılır yoksa ertesi gün tekrar gitmen gerekir. 3 gün içinde kan verme hakkın oluyor.


  • neira  (03.02.22 15:54:31) 
ac gittikten sonra ogleden sonra da olur.


  • suyin  (03.02.22 16:02:25) 
Aslinda, "acaba onun isteyecegi tahliller icin illa ac olmak mi gerekir?" demek istemistim. Malum, bazi tahliller icin ac karnina olmak gerekmiyor.


  • ahm1  (03.02.22 16:22:01) 
İlla aç olmak gerekiyor. Kahve bile içmeden.

Bir de tokluk şekeri diyorsa aç karnına kan aldıktan sonra, "git karnını doyur, yemekten tam 2 saat sonra gel yine kan alacağız" diyebilirler. Endokrin uzmanı sadece tokluk şekeri bakmayacağı için siz aç gidin.
  • kobuzchu kiz  (03.02.22 16:28:41) 
Aç olmak lazım, kesin bilgi. Herhangi bir ilaç da alınmış olmaması gerekir.
Açlık kan şekeri adı üstünde aç bakılır.
Tokluk da istenecekse ne kadar erken gitseniz iyidir, çünkü 2saat sonra 4saat sonra şeklinde bakılan tahliller var. Doktor bu şekilde isterse uzunca bir süre hastanede aralıklarla kan vermeniz gerekecek.
Bazı hastanelerde içmeniz için şekerli içecek veriliyor ya da bişeyler yemeniz gerekiyor falan. Yani doktorun isteyeceği tahlile göre değişir, belki istemez ama yine de her ihtimale karşın aç ve erken gitmenizi tavsiye ederim.
  • epitaf  (03.02.22 20:27:26) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.