Apple Airpods 2. Nesil

》》 Apple Airpods almayı düşünüyorum. Samsung S21 kullanıcısıyım. Sorunsuz olarak kullanabilirim dimi? Kullanamayacağım özellikleri neler?

Şu an ankerin çok yeni olmayan bir modeli var bende. Disardayken toplantılara girdiğimde pek verim alamıyorum. Uzaktan çalışıyorum ve gezerek çalışmayı biraz arttıracam. Starbucks vs'de toplantıya girdiğimde rahat edebileceğim,ses kalitesi iyi olan bir kulaklık bakıyorum.

Sorunsuz kullanırsınız.

Kullanamayacağınız özellikler:
• Kulaklığa çift tıklama ayarını değiştiremezsiniz. Mevcutta hangi ayar geliyorsa o sabit kalır. Örneğin sağ kulaklığa çift tıklayınca telefonu cevaplar. Bunu 'sonraki şarkı' olarak değiştiremezsiniz. iPhone'da değiştiriliyor.
• Kurulumu iPhone'a göre daha kompleks. iPhone'da yeni bir cihazla eşlemek için cihazın yanında Airpods'un kapağını açmak yeterli. Andorid'de bluetooth cihazı ekler gibi.
• iCloud hesabıyla oturum açtığınız cihazlar arası otomatik geçiş özelliğinden faydalanamazsınız. Apple cihazları arasında otomatik geçiş diye bir özellik var. Atıyorum Mac'te video izliyorsunuz, telefon çaldı (iPhone). Telefona cevap verince kulaklık telefona otomatik geçer. Android'de bu olmaz.
• Kulaklığın pil durumunu göremezsiniz. Görmek için 3. parti uygulamaya ihtiyaç var.
• Otomatik kulak tespiti yapamaz. Apple cihazdan kullanıyor iken kulaklığı çıkardığınızda izlediğiniz/dinlediğiniz şey otomatik duraklar, taktığınızda devam eder. Bu özellik android'de çalışmaz.
• Tek kulaklıkla dinleme özelliği android'de çalışmaz. Bu özellik üstteki kulak tespiti özelliğini kullanır. Apple cihazlarda kulaklığın tekini çıkarıp kulağınıza taktığınızda sadece o kulaklık bağlanıp çalışır. Android'de kulaklığın telefona bağlanması için ikisini de kutusundan çıkarmanız gerekir. Tek kulaklık olarak çalışmaz.
• Uzamsal ses özelliği de android'de çalışmıyor ama o özellik Airpods 3 ve Pro'da var sadece zaten.
  • himmet dayi  (03.02.22 08:31:19)
Airpods Pro, Android'le epey sorunlu bir deneyim yaşatmıştı bana. Bence Apple ürünü aynı ekosistemde kullanılmalı, yoksa randıman alınamıyor. Çağrı gelir, eşleştiricem diye kafayı yersin, çoğu zaman da eşleşmez vazgeçip direkt telefonla konuşursun vb. Benim deneyimim bu şekildeydi, yoksa Airpods iyi bir ürün ama Apple cihazlarla.

  • msb  (03.02.22 10:57:02)