ameliyat sonrası kontrol muayenesi ücretli midir?

merhabalar, 2 ay önce gözümden ameliyat oldum.
ilk 2 hafta sonrasındaki ilk kontrol muayenemiz bu hafta. randevu almak için aradığımızda kontrol süresinin geçtiğini ve ücretli muayene olabileceğimizi söylediler (600TL)

bu mümkün müdür? farklı bir yolu var mıdır ?

Ameliyat hastasi oldugunuzu soylediniz mi, doktorunuzu arayip sorun birde..
Atiyorum Ortopedi doktoru genelde 1 ay sonra kontrol yapiyorsa bunu hastaneye bildiriyor ucret almiyorlar

  • eja  (02.02.22 18:47:29)
dış doktor olarak bi özel hastanede ameliyat yaptı. şimdi kendi muayenehanesine çağırıyor ve 600 tl talep ediyorlar.

  • tekkisilikbirordu  (02.02.22 18:50:41)
Özel hastanlerde default kontrol süresi 10gündür. Doktorla görüşülerek ücretsiz görüşme ayarlanabilir randevu almadan.

Ama doktor sizi zaten muayenehanesine çağırmış. Farklı yolu yok bence.
  • ceketimi alip cikcam  (02.02.22 19:10:10)
Ücretlidir,maalesef.
İlk 2 hafta içinde sanırım ameliyat sonrası ilk muaynenizi olmuşsunuz.
Ben de ağustosta göz ameliyatı oldum ve bir hafta sonra ücretsiz kontrol muayenesi oldum,ondan sonraki 2 muayneye de ücret ödedim.
  • arenas  (02.02.22 19:19:45)
ekim ayında burnumdan ameliyat oldum . sizin dediğiniz şekilde dış doktor olarak özel bir hastanede ameliyatım yapılmıştı . kendi muayenehanesine hala kontrole gidiyorum ve kontroller ücretsiz .6 aya kadar ayda bir . sonra 3 ayda bir kontrol devam edecekmiş . tek kuruş ödemedim ameliyat hariç.

  • devilone  (02.02.22 19:59:13)
acibadem'de ameliyat olduktan sonra 6 ay sonra bile kontrol icin gidince kontrol olarak aliyorlardi. (2-3 kere gittim sanirim kontrole) sigortam vardi hani, para isteseler de onemli olmazdi.

ilgincmis para istemeleri
  • fakyoras  (03.02.22 00:25:00)