[]

Pro Plan ve çabuk acıkma...

Kedilerim için 1 seneye yakındır Pro Plan Sterilised kullanıyordum.

Kullandığım süre boyunca mamayı kıtlıktan çıkmışçasına hızlıca yiyip bitirme, 1-2 saat içinde mama için tekrar ağlama, istediği miktarda mamayı alana kadar rahat bırakmama gibi sorunlar vardı özellikle bir kedimde. Sürecin içindeyken kedinin oburluğuna bağlıyordum.

Birkaç ay kadar önce mahallenin kedi dostu ablası laf arasında Pro Plan ve birkaç mamada kendi tabiriyle "acıktırıcı" olduğunu söyledi.

Geçenlerde üriner sistem sorunu nedeniyle mamayı değiştirmek durumunda kaldım. Ve az önce saydığım abartı miktarda mama istekleri bir anda kesildi. Sabah/akşam öğünlerini koyuyorum, normal bir şekilde yiyip bitiriyor tertemiz.

Şimdi ablanın söylediği şeyle bu durum birleşince Pro Plan mamalarla ilgili bir "acaba" oluştu bende.

Pro Plan mama kullanıp benzer bir durum yaşayan oldu mu merak ediyorum.

 
sterilised, yani kısırlaştırılmış kediler için olan mamanın anlamı, kalorisi düşük mamadır.
benimkilere de adult-yetişkin mama verdiğimde daha az, kısırlaştırılmışlar için olandan verdiğimde daha çok yiyorlar.

bu her markada böyle.
hileden hurdadan ziyade, kısırlaştırılmış kedi için olan mamanın mantığı, "kısır olduğu için hareketi azalan kedi az kalori alsın"dan ibaret.
benimkilerin hepsi kısır ama normal yetişkin mama veriyorum bu nedenle.
bir tanesi biraz kilolu, onun dışında yaşlılar da, gençler de kilo sorunu falan yaşamıyor.
pazarlama biraz.
şart değil yani kısırlaştırılmış kediler için olandan almak.
  • blatta hiberna  (02.02.22 17:05:34 ~ 17:05:55) 
üriner sorun için veteriner maması verdiyseniz tadı güzel olmadığı için az yemeye başlamış olabilirler. bir de ölçülü verince bazen kıtlık psikolojisine girebiliyorlar. ben ölçülü vermeyi bırakmıştım kedime bunun için. ilk gün patlayana kadar yedi. sonra gittikçe daha az yemeye başladı. ben de azar azar vermeye başladım yine (4 öğün veriyorum). şu an normal diyebilirim.


  • slow like honey  (02.02.22 18:28:21) 
ben de aynı mamayı veriyorum ve kedim bildiğim tosun paşa oldu. şimdi bu post beni düşündürdü. takipte kalayım.


  • neira  (02.02.22 21:02:37) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.