kadın erkek algısı

iş yerinde bu konuyla ilgili ikiye bölündük. sizlerden de yorum almak istedim.

aile dostları kendi çocuklarını baş göz etmek için, evlensinler diye kendi aralarında konuşurlarken babalardan biri 'mal dışarıya çıkmasın' diyor. buradaki mal ibaresinden ne anlıyorsunuz?

Cinsiyet de belirtirseniz sevinirim.

Ama ben bunun ne demek olduunu biliyorum, saylanır mi xd arazi, arsa, ev vs kastediliyo

Kadınım. İlk kez duydugumda da böyle algilamistim
  • abuzer  (01.02.22 11:41:13)
Miras icerde kalsin. E.

  • ghilleinthemist  (01.02.22 11:45:32)
Miras, mal, mülk muhabbeti evet. Üslup leş açıkçası ama kastedilenin bu olduğunu düşünüyorum. Ha bu dilin, zihniyetin arkasındaki insan perde arkasında insan a da 'mal' ı yakıştırır gibi.

Edit: E
  • lüzumsuz adam  (01.02.22 11:47:23 ~ 11:47:47)
Anadoluda çokça kullanılır. mülk, para, miras, tarla, toprak diyorlar. Çocuklarına demiyorlar :)

  • lcha  (01.02.22 11:48:41)
Mirastan bahsediyor. Kanıtlayamam ama eminim.

K
  • zimbirik  (01.02.22 11:55:29)
Mal, mülk, miras, tarla vesaire. E.

  • kaptankedi  (01.02.22 11:55:35)
mal mülk dışarıya gitmesin +1
k

  • blatta hiberna  (01.02.22 11:56:03 ~ 11:56:12)
Calistik didindik kazandik, mali mulku elin oglu yemesin diyor amca.

  • brkylmz  (01.02.22 11:59:02)
teşekkürler cevaplar için.

biz duyduğumuzda iki kişi aynı anda nasıl çocuklarınız için bu yakıştırmayı yaparsınız tepkisi verdik :/ bizde sıkıntı var demek ki. sevindim miras, mal varlığının akla gelmesine, çok teşekkürler.
  • Çağa ayak uyduramayan  (01.02.22 12:10:28)
para dışarıya çıkmasın zengin ailelerin temel evlilik sebebidir.

  • duyurukullanıcısı  (01.02.22 12:12:29)
Eski bir olay bu, mal mülk bölünmesin aile içinde kalsın diye akraba evliliği yaptırıyorlar

E
  • not sure if serious  (01.02.22 12:25:58)
kadın kişisiyim, mal mülkten bahsediyorlar, tarladır, evdir, mirastır...

  • Phoebe  (01.02.22 13:41:27)
ya bir şey söyleyeceğim, ben de çocuklarından şakalı şekilde mal diye bahsettiklerini düşünürdüm. mal mülk aklıma gelmezdi yani.

  • evde liyakat kalmamis  (01.02.22 13:43:25 ~ 13:43:45)
@evde liyakat kalmamış ohh be teşekkürler :)) bizim de aklımıza hiç mal mülk gelmedi. sorun bizde :) söyleyen kişi de örnek arası kullanan çok sevdiğim ve değer verdiğim bir büyüğüm öyle bir şey kastetmeyeceğini bildiğim biri. o da nasıl böyle düşünebildiğime şaşırdı:D

  • Çağa ayak uyduramayan  (01.02.22 13:58:22)
mal mulk - E

ask evliligi nispeten yeni bir fenomen. evlilik ailelerin, mallarinin, topraklarinin birlesimi ve soyun devami icin aileler tarafindan eslestirilip ayarlanip onaylanan bir konseptti, eski nesil ve muhafazakarlarin aklina da ilk bu tanim geliyor - modern tanima alismamislar veya kabul edemiyorlar.
  • robokot  (01.02.22 14:21:00)
gerçek anlamda mal-mülk-para. e

  • ya ben lan neyse  (01.02.22 16:59:00 ~ 16:59:13)