ukraynada hangi şehirde yaşanır

selamlar,
1 aylığına ukraynaya yaşamaya gitmek istiyorum. remote çalışıyorum o yüzden türkiyeden bir süreliğine de olsa uzaklaşmak istedim. airbnbden kalacak yer bulunuyor, o da ok. fakat hangi şehirde yaşanmalı? turist değil de daha citizen kafasında yaşamak istiyorum o yüzden kiev eleniyor sanırım. öğrenci şehri gibi aslında, eğlenceli ama abazaların akın etmediği sizce nereye gidebilirim?

işim gereği 8-10 şehrine gitmişimdir
sanırım lviv güzel seçenek gibi
odessa da derdim fakat bildğiniz gibi rusya ile oluşan gerginlikte odessanın da adı geçiyor.
kiev de büyük şehir, ben elerdim.
lvivden keyif alırsınız
  • megacracker  (31.01.22 21:13:24 ~ 21:13:40)
Her an savaş çıkabilir şu an Ukrayna için hiç doğru bir zaman değil bence.

  • robin one persie  (31.01.22 21:18:38)
bu son durumlar olmasa kesin odessa idi cevap. bu durumda bence de lviv.

  • a darkness coming  (31.01.22 21:19:05)
Lviv güzel yer, ülkenin en batısı olması sebebiyle en Avrupalı gibi olan şehri. İnsanları iyi, güzel yemekler yemiştim. Ülkenin doğusundaki 'gergin' bölgelerden çok ama çok uzak. Küçük ama çok küçücük de değil. Ulaşım rahat.

  • kaptankedi  (31.01.22 21:36:11)
''turist gibi değil citizen gibi yaşamak istiyorum'' dan kastın turist muamelesi görmek istemiyorum tarzı bi duşunceyse lviv elenebilir çunku lviv full turist. ve ukrayna değil lviv, lviv atanamamış polonya şehri gibi bir yer. meydan falan aşırı turistik. kaynıyor. suburb'de yaşamak istiyorsan onu bilemem. citizen kafasında yaşamak istiyorsan kiev seni bağrına basar asıl çunku çok fazla expat var. ama hangi şehir guzel dersen lviv guzel. hem her şey elinin altında hem öğrenci/genç bol hem de daha sakin, kendi halinde. metropol değil. hafta sonları kiev'e falan gider gezersin zaten. ama o aradığın citizen liği bulamayabilirsin. sıkıntıdan patlarım gerekirse diyorsan gerçek citizenlik için kharkiv falan dene.

  • fyodor fyodorovic  (31.01.22 22:23:51)
kiev tabii ki. Lviv küçücük bi yer. Kiev en güzel şehir.

  • ehti  (01.02.22 10:32:30)
Belki yaşayanlar daha iyi bilir ama, Lviv ve Kiev'e turist olarak gitmiş biri olarak :

Lviv bence de çok çok çok turistik bir şehir. Belki biz sadece oralarını gördüğümüz için öyle, ama 3-4 gün detaylı gezmeye çalışmıştık. Kiev ise daha şehir hayatı, daha canlı, daha güzel bence.

Ben olsam Kiev'i denerdim.
  • tss  (01.02.22 10:37:52)
lviv, oddessa, kiev arasında kiev derim, sessiz sakin bir şehir, büyüklüğü büyük ama sessizliği çok iyi, bir hafta boyunca bir tane bile korna sesi duymadım. lviv ise tam bir eğlence şehri, her yer eğlence dolu gibi geldi bana.

  • selam  (01.02.22 12:16:13)
Bence bu zaman gitmeyin. İlla gidecekseniz de Lviv'e gidin. Kiev'de oturan arkadaşım ailesi orada olduğu için bırakamıyor ama elimde olsa ailemi de toplayıp Lviv'e taşınırdım, bombalanması en az ihtimal olan yer orası dedi.

  • peki madem  (01.02.22 12:18:41 ~ 12:19:42)
Yazın 3 ay ordaydım, remote çalıştım. Tabiki Kiev. Gezicek bir sürü yer, keşfedilecek bir sürü cafe var. Dümdüz şehir. Metro yakınında bir ev bul misss

  • plastic_angel  (01.02.22 20:29:46 ~ 20:30:00)