[]

Kediyle ilgili saçma ve talihsiz bir durum yaşıyoruz

Kedimi yaklaşık 2 senedir tanıyorum, bahçede bakıyordum ve 5 aydır tamamen evde.
1 senedir tüm aşıları yapılıyor.
Kısır değildi, çocuğu olmuyordu zaten.
Eve geçtikten sonra kızgınlık dönemi problem haline geldiği için kısırlaştıralım dedik, veteriner önce kan testi yapalım bağışıklığına bakalım dedi.
Dün akşam 9 gibi kan testi güzel çıktı. Çarşamba ameliyat için sözleştik ve oradan ayrıldık.
Eve gidince kan alınan traşlı kolunu stresli bir şekilde yalamaya, evde gergin gergin dolaşmaya başladı ameliyat olacağını anlamış gibi. Gece huzursuzdu yanıma gelmedi, sevdirmedi hırladı.

Sabaha karşı yanıma geldi nefes alamıyor gibiydi, biraz sevdim hırladı sonra kıvrıldı uyudu yanımda.

İçime sinmedi öğlen eve uğradım, dili hafif dışarda, ağzından salya akıyor ve ben giderken yattığı yerde öylece yatıyor hareketi çok az.

Strese girdiğini anladım kan alınması yüzünden, ama bu kadar mı yani? Ameliyatı falan tamamen iptal ettik de şu an nasıl bu kadar hasta oldu 1 gün bile olmadı dün akşam gayet iyiydi sonuçları…

 
başka bir vete götürün bence, pek normal durmuyor olay.


  • bugisme  (31.01.22 16:48:51) 
Yerinizde olsam, en kısa zamanda başka bir veterinere götürürüm.

Stres böyle belirtiler vermez. Bilemediniz tüy doker filan. Vet kan tahlilinde (mesela yatıştırıcı) ilaç kullanmış, veya değişik yemek yemiş olabilir. Alerji veya zehirlenme değildir umarım.
  • alfired  (31.01.22 20:46:54) 
kedinin stresi en fazla 2 saat, alıştığı ortama geri döndüğünde hemen kendine gelir. başka garip bir durum var.


  • orpheus  (31.01.22 22:24:09) 
@alfired yatıştırıcı ilaç nasıl kullanacak anlamadım. Evden götürdüm direkt tahlil yaptırdık, kanı alırlarken yanındaydım hiç gözlemim dışında bir şey olmadı.

Cevaplarınız için teşekkürler.

Dün akşama doğru salyası durdu, yavaştan yemek yemeye başladı, gece normal uyudu. Her zamanki halinden tek farkı iştahının tam yerinde olmaması ama bugün biraz daha iyidir umarım, ofise getiremedim eve gidince göreceğim.

Tekrar veterinere götürmedim çünkü yeni bir stres kaynağı oluşturmak istemedim, videosunu attım şurup verdi.
  • megalomaniac  (01.02.22 16:19:15) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.