Telefon Şarj Kartı/Soketi Değişimi (LG G6)

Selamlar.

Telefonum bir süredir nem uyarısı verip şarj işlemini durduruyor. Bundan kurtulmak için sık sık restart yapmam gerekiyor.

İki farklı tamirci şarj kartının değişmesi gerektiğini söyledi. Bedeli 325 TL. Bu bana yüksek geldi.

Bu kartın veya soketin fiyatı internette ucuza bulunabiliyor görünüyor (orijinal olup olmadıklarını bilmiyorum gerçi): www.gittigidiyor.com

Ne önerirsiniz?

Teşekkürler.

Telefonun yaşı itibari ile orijinal parça bulabileceğini pek sanmıyorum, özellikle yetkili servis dışında. Daha önce iPhone’da orijinal olmayan bir şarj soketi sonrası anakartımı yakmıştım ve bütün bilgilerim gitmişti. (İphone 4s)
İlk önerim yetkili servisten fiyat alman varsa parça satışı sorman. Eğer bu imkan dahilinde değilse internetten alıp direkt değiştir bence. O tamirciler de çoğunlukla senden benden daha yetkin insanlar değil.

  • Omelas'ı Terk Eden Köylü  (29.01.22 22:20:51)
yerinizde olsam kendim alıp değiştirirdim. orjinal olmasa da sorun çıkarmaz diye düşünüyorum. eskiden çok daha kolaydı, şimdi arka kapaklar yapışkanlı olduğu için birazcık o uğraştırıyor. onun dışında hala kolay.

sizin cihazın söküm videosu:

www.youtube.com

arka kapağı saç kurutma makinesiyle iyice ısıtıp yapışkanını yumuşattıktan sonra kenarlarından sökersiniz. gerisi çocuk oyuncağı zaten. geri takarken çift taraflı bant veya www.gittigidiyor.com bu yapıştırıcılardan kullanabilirsiniz.
  • kutukcu  (30.01.22 01:08:31)