Bu tecrübeye bu maaş iyi mi

10 yıl tecrübe
Orta direk Üni mezunu
14800 maaş net
Home Office
İstanbul lokasyonlu yazılım firmasında takım lideri
Bu sene alınan zam yüzde 40
Multinet vs varmış

zamli mi 14800? trendyol, getir gibi sirketlerde senior yazilimcilar 30000tl uzeri aliyorlar. kucuk bir sirkette de olsa takim liderine bu para sacma. bence herhangi bir sirkette takim lideri olacak kisi 25'den asagi almamali. ki normal bir sirkette 35'ten asagi almamali. alanlar vardir ama bence almamali.

  • lemmiwinks  (28.01.22 18:59:17)
40 binden aşağı almaması lazım. Dediğin maaş belki 1-2 sene deneyimli yazılımcı maaşı şu an. Ya da savunma sanayinde çalışanların ortalama maaşı.

  • sarahkerrigan  (28.01.22 19:25:01)
değil. 3 senelik tecrübeli yazılımcılar 15k+ kazanıyor zaten. sizin sadece tecrübe faktörünüzle en az 25k+ ile başlamanız gerek. üstüne bir de takım lideri gibi bir pozisyon verilmiş. bu da ekstra para demek. hem sorumluluğunuz artıyor hem maaşınız çok düşük.

teknik anlamda kendinizi güveniyorsanız, yani title'dan daha çok "gittiğim her yerde kendi alanımda senior olurum" diyebiliyorsanız iş görüşmeleri yapın. 25k altı hiçbir teklifle görüşmeniz bile zaman israfı.
  • ilgeru  (28.01.22 22:36:19)
Son zamlardan sonra 25-50 arası olmadiysa ciddi soyluyorum büyük bır adaletsizlik var ortada piyasaya göre.

Anadoluda bir yer deseydiniz rahatinizi bozmayin derdim ama istanbulda 2-3 yıllık yazilimci o kadar alıyor zaten dedikleri gibi.

Benim 8 yillik frontendci arkadasim 30 aliyor. Ha şu surekli reklamlariyla baydiran firmada tabi o ayri
  • ananiyimioguz  (28.01.22 22:49:18)