Bedelli Askerlik - Haftaya sevk tarihim var, ilerleyemiyorum

Aralık ayında başvurmuştum, 5-10 ay sonra da çıkabilir bekle dediler, hemen ilk açıklamada 1 hafta sonraya çağrıldığımı öğrendim beklemiyordum ani oldu.

Burdur'da kıçım dona dona yapacağım mecbur :) Neyse 1 ay için ağlamayalım şimdi.

Fakat çözemediğim bir şey var, sevk tarihim yazıyor ama sevk belgemi alamıyorum. Sevk başvurusu butonuna tıklıyorum, sevk dönemi sona ermiştir diyor.

Sevk Tarihi
Evrak Alma Başlangıç
Evrak Alma Bitiş

msb.gov.tr askeralma sevk işlemleri sayfalarını kurcaladım, e devletten pcr testi yaptırın, sonra sevk belgenizi alın diyor. E ben yaptırsam bile sayfa açılmıyor?

Benim önceden bu belgeyi alıp hem iş yerine hem de ptt ye gidip yol ve iaşe bedelimi almam gerekmiyor mu?

Ayrıca pcr testine e devletten veya şubeden müraacaat yapın diyor fakat e devlette öyle bir başvuru göremedim. Şube de uzak. PCR testini belirlenen sağlık teşkilinde yaptırın demişler. Şimdi am anlamadım test için özellikle askerlik amaçlı diye belirtmem mi gerekecek yoksa normal başvurayım mı? Bir de onun randevusunu e nabız veya mhrs de göremedim ona nasıl başvuruyoruz?

Sevk belgeniz 2 şubatta alınabilir olacak, pcr testi için de e devlette askerlik işlemleri bölümünde randevu butonu açılacak

  • delikedidilimiyedi  (28.01.22 16:57:45)
Bedellide erken celplerde bu tarz sıkıntılar oluyor. PTT nin verdiği harçlıkları döndüğünüzde alacaksınız artık. Pazartesi günü PTT'nin müşteri hizmetlerini arayıp sorun eğer yattıysa gidip kimliğinizle de alabilirsiniz paranızı. olmadı döndüğünüzde artık.

  • nuevo  (28.01.22 17:37:27)
Para sorun degil de oyle bir akış şeması gördüm diye merak ettim.
Yoksa zaten 30 lira mı 50 lira mı ne gonderiyorlarmis :D

E devlette askerlikle ilgili çoğu yere baktim, PCR ile ilgili bir başvuru bağlantısı göremedim.
Detay verebilecek varmı?
  • ananiyimioguz  (28.01.22 22:38:35)