yarım bıraktığım yüksek lisansın derslerini saydırabilir miyim?

bilimsel hazırlık sınıfını tamamlamıştım. master kısmına gelince iş güçten dolayı bırakmak zorunda kalmıştım. şimdi tamamen farklı bir sektördeyim ve buna uygun bir yüksek lisans programına dahil olmak istiyorum. ikisi de sosyal bilimler. şimdi bu bahsettiğim ikinci yüksek lisansa programına başvursam, bilimsel hazırlık sınıfını sayarlar mı sizce, ikisi de sosyal bilimler olduğu için?

Bunun en net cevabını enstitü öğrenci işleri verir ama orası da net cevap veremeyebilir. Muhtemelen detaylı transkript isterler ve ders içeriklerinin ne kadar örtüştüğüne bağlı olarak akademik kurul onay verir ya da vermez, belki bazı derslere onay verir. Bunu da okula kabul aldıktan sonra yaparlar.

  • kobuzchu kiz  (28.01.22 16:26:07)
bilimsel hazırlık derslerini enstitüden mi yoksa fakülteden;lisans derslerinden mi aldınız?
sbe ise teorik olarak saymaları gerekir; pratikteyse bölüm ne derse o.

  • rewlack  (28.01.22 16:53:33)
Dersleri nereden aldığınızın ya da tezi tamamlayıp tamamlamadığınızın pek bir önemi olmaması lazım. Alıp geçtiğiniz dersleri resmi olarak belgeleyebiliyorsanız, yeni kabul aldığınız enstitüye dilekçe ile başvurursunuz. Çıkacak sonuç biraz şansa.

  • tingen  (29.01.22 00:15:24)