[]

Yurtdışına 3-4 sayfa evrak göndermek

Merhabalar. Ailem turkiyeden polonyaya okulumla alakali apostil belgesi gondermek sorunda. Ancak ptt’ye sormuslar 380 lira para demis. Ben gecen sene koca koliyi 150 liraya gondermistim. Var mi bildiginiz daha ucuz bir yol? Yardimci olursaniz cok sevinirim.
 
PTT'ye kargo olarak mı sormuşlar? Posta olarak göndermenin daha ucuz olması lazım.


  • opucuk baligi  (28.01.22 13:45:16) 
www.ptt.gov.tr
şuradan Polonya'ya 100 gram kayıtlı mektup olarak hesaplayınca 3,75 SDR fiyat çıkarıyor, bu da 75-80 lira yapıyor. Ağırlığı salladım ama 200 gram deyince de en fazla 85 lira ediyor.

  • kobuzchu kiz  (28.01.22 14:08:15) 
yanlis demisler
turpex hesaplayinda 200 tl gibi bir sey cikiyor agirligi 1 kg verdim dusun)

  • 65 derece  (28.01.22 16:53:14) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.