Sabah spor yapanlar beslenme işini nasıl yapıyorsunuz?

Merhaba,

Sabah uyandığım gibi spora gideceğim işime yetişebilmek için. Aç karnına gitmek sıkıntı olur mu? Yolda bir şeyler yesem bu sefer midemde ağırlıkla çalışacağım. Siz nasıl hallediyorsunuz?

bence mideni fazla yormayacak fakat aç da bırakmayacak geceden ufak bir şeyler atıştırabilirsin. aç karnına spor yapmak açıkça beni rahatsız ederdi. diyetisyen değilim ama yumurta gibi protein ağırlıklı ufak besinler hem ağırlık yapmaz hem de tok tutar

  • mc limon  (27.01.22 19:45:15)
Boş mideyle antrenman yapmak dolu mideyle antrenman yapmaktan daha iyidir ama buna uyum sağlayabilmek kişiseldir. Yani a kişisi boş mideyle antrenman yaparken bundan psikolojik ya da fiziksel olarak olumsuz etkilenmezken b'ye yaramayabilir, bu etkiler de önemli. Ha ama dolu mideyle antrenman yapmak hem a hem b için sıkıntılı olur.

  • Zaman Tamircisi  (27.01.22 20:06:12 ~ 20:08:39)
Aslında aç karnına hareket etmekte bir sorunum yok. Sadece sağlık açısından zararlı mı onu merak etmiştim. Farklı görüşler var çünkü.

Ağırlık kaldırmayacağım. Sadece pilates :)
  • mysticriver  (27.01.22 20:09:10 ~ 20:10:22)
akşamdan aç yatmadıysanız pek sorun olmuyor.

Ben de sabah gidiyorum, uyanmam ve salonda spora hazır olmam arasında ortalama 40 dk geçiyor. uyanınca ilk iş 1-2 kaşık pekmez atıyorum. Rahatsız etmiyor, enerji veriyor ve sindirimi de kolay. Bazen de yarım muz yiyorum.
  • bir bucuk adana  (27.01.22 20:27:36)
Haftasonu 10 gibi spora gidiyorum, 12 Gibi çıkıp kahvaltı yapıyorum.

Haftaiçleri 8 gibi koşuya çıkıyorum. 12 gibi de kahvaltı yapıyorum.

İf yapıyorum ben. O yüzden sporlarım hep aç karna denk geliyor.

Ama artık kan şekerim falan aşırı dengeli olduğu için sabah asla şeker düşüklüğü yaşamıyorum.

Sen de 1 hafta boyunca uyandıktan 4 5 saat sonra kahvaltı yaparak kendini alıştırmayı deneyebilirsin. Sonra spor sokarsın o araya. Eğer şekerli şeyler yiyip yatmazsan çabuk alışabilirsin.
  • zimbirik  (28.01.22 00:06:51)