Erkek çocuk ismi

İki gün önce bir oğlumuz oldu arkadaşlar. İsmini bu zamana kadar bulmamız gerekirdi ama koymayı düşündüğümüz isimden birden soğuduk. En sıcak olduğumuz isimler Yiğit Ege ve Yiğit Alp. Fakat babalarımızın ikisinin de adı Ahmet olduğu için oğlumuza dedelerinin ismini de koysak mı diye düşünüyoruz, kendilerine sorsanız öyle bir beklentimiz yok derler ama içten içe istediklerinden eminim. Aşağıdaki seçenekler arasından hangi ismi önerirsiniz? Teşekkürler.

Yiğit Ege,
Yiğit Alp,
Ahmet Ege,
Ahmet Yiğit,
Ahmet Yiğit Alp (Üç isim biraz zorlama gibi duruyor).

Ben iki isme karşıyım. Sadece Alp olsun derim.

  • dissendium  (27.01.22 15:49:24)
öncelikle gözünüz aydın, sağlıkla, güzellikle analı babalı büyüsün :)

önerim ahmet alp ya da sadece alp
  • elma  (27.01.22 15:54:27)
Hayırlı olsun ama üç ismi de beğenmedim. Oy vermem gerekirse Ahmet Yiğit'e oy veririm.

  • prole  (27.01.22 15:55:17)
gözünüz aydın. şansı açık olsun.
oğlunuz portekizli futbolcu değilse Ahmet Yiğit Alp'i eleyin derim.
sadece alp +1
  • brakgn  (27.01.22 15:55:53)
İki isim çok zorlama. Zaten bir tanesiyle seslenecek herkes. İçlerinde en iyisi Ahmet.

  • ruhen hastayim ben  (27.01.22 15:56:57)
tek isim iyidir yiğit koy gitsin
allah analı babalı büyütsün bu arada

  • all girls dream  (27.01.22 16:10:25)
İki isim çok zor. Yiğit ya da Alp tek başlarına çok güzel isimler bence.

  • jazzabel  (27.01.22 16:14:41)
ege ismini koymayan kalmadı diğer isimlerde gayet popüler. bence tek sade isimler daha güzel.

  • mikahakkinen  (27.01.22 16:17:46)
öncelikle tebrikler, mutlu ve sağlıklı bir ömür dilerim oğlunuzla.

siz hep yancı isim gibi değerlendirmişsiniz sanırım ama Yiğit tek başına da çok güzel isim. Yiğit'i tek düşünmez misiniz?
  • evde liyakat kalmamis  (27.01.22 16:18:27)
iki isim çok gereksiz ve saçma. bence çok kro hatta "ahmet yiğiiit" diye seslenmek çocuğuna. ege, yiğit, alp bunların üçü de çok güzel.

  • kenarortay  (27.01.22 16:30:03)
İki isimli biri olarak gayet memnunum iki isimli olmaktan. Ahmet gibi demode bi isim koyacaksanız yanında Alp ya da Yiğit koyabilirsiniz. Yiğitte türkçe karakter olduğu için Alp daha tercih edilebilir gibi.

  • nundu  (27.01.22 17:32:43)
Ben bir ek yapmak istiyorum. Eğer soyadınız çok bulunan bir soyad ise iki isim işlevseldir. İki ismi var diye çocuğa iki isimle seslenmek zorunda değilsiniz tabi ki.

  • prole  (27.01.22 18:19:10)
Yiğit güzel

  • Josephine.  (27.01.22 19:35:23)
ne kadar cok isim o kadar yuk, gobek adi falan bunlara gerek yok.
Alp yeterli +1

  • cooperr  (27.01.22 19:37:30)
İki isimli biri olarak tek isim +1

  • estella  (27.01.22 20:15:03)
ay lütfen artık iki isim koyan bile kalmamışken 3 işim nedir? lütfen alp yada sadece ahmet.

  • morden kainen  (27.01.22 20:31:26)
Uc isim biraz degil bayagi zorlama. Buna bir de soyad eklenince ortalik fena karisacak. Iki isim bence iyi, en azindan ona da secim hakki veriliyor gibi. Hangi isimle cagrilmak istiyorsa onu kullanir. Yigit ahmet olsun.

  • j r r tolkien hayrani  (27.01.22 20:32:39)
Soyadınızı bilmek uyum konusunda fikir verebilir.

  • cekcekli  (27.01.22 20:36:18)