9da kapanan bime 20.55te girememek

Garip degil mi? 2 sene hizmet sektorunde calistim. 7de kapanan dukkanin kapisi 7de kapatilirdi. Siz ne dusunuyorsunuz?

20:59'da gelip elini kolunu sallaya sallaya yarım saat dolaşan tipler yüzünden böyle bir karar alınmış olabilir. ben çalışanlara hak veriyorum, mesaileri 9'da bitiyorsa tüm işi 9'dan önce bitirmek üzere aksiyon almaları gayet normal, özel şirket sonuçta.

  • roket adam  (26.01.22 22:06:09)
9'da kapanan bir yere 20:55'te girmem. market alışverişi bu, devlet dairesinde evrak imzalatıp beş dakikada işimizi bitirmiyoruz sonuçta. bütün gün ayakta oraya buraya koşturan insanların benim yüzümden on dakika geç işten çıkacak olması rahatsız eder beni.

  • coldegezenkutupayisi  (26.01.22 22:16:00)
Garip evet. 9da kapanması demek oradaki çalışanın mesaisinin 9da bitmesi demek değil. Böyle bir karar alınıyorsa 8.55de kapatıyoruz yazacaklar ama o zaman da büyük ihtimal çalışan 8.50de alamayız diyecek. Çalışanın işgüzarlığı bu, müşteriyle alakası yok.

  • mg3929  (26.01.22 22:17:18)
yok abi market alışverişi 30-60 saniye sürüyor istediğin ürünü kap posa kartı tut çık.

20.55'te girince 1-2 dakikadan fazla durmam zaten.
  • floydian  (26.01.22 22:18:13)
Garil değil bence de . @roket adam +1

  • ceketimi alip cikcam  (26.01.22 22:22:17)
bim a101 sok marketler boyle. migrosta boyle olmuyor.

  • müptezeller diyari  (26.01.22 22:25:13)
Benim marketlerde gördüğüm şu;

Kapanma saatine yaklaştığında giriş kapısının kitlenme zamanlaması, içerideki müşteri sayısına veya kalan yapılacak iş sayısına göre belirleniyor.

Yani aynı marketin 10dk kala kapandığına da şahit oldum, son 2dk kala bişeyler alıp çıktığımı da. İçeride trafik yoksa hemen kasaya geçip çıkıyorum saatinde.

Ama daha büyük marketlerde, kapanma saati neyse o zaman kadar içeri alırlar, giriş kapısı kapanır, içeridekiler çıkana kadar beklenir, anons vs yapılır, kasa kapatılır mal gibi kalırsın vs. vs.
  • ananiyimioguz  (26.01.22 22:41:31 ~ 22:42:58)
Senin gibi düşünenler garip onların tarafından bakınca. Çünkü onlara göre haklı olarak senin gibi düşünenler gidiyor ve her ne kadar 2 dakikalık iş 3-5 şey alıp çıkacağım dese de saat 21.00'i geçiyor. 20.55 girdin. 20.58 işini bitirdin. O sırada birileri gördü ve girdi. 21.01 onlar da işini bitirdi. Bu örnekler gerçekten kopuk. Etrafa bakarlar, ne alsam lan diyip telefonla birilerine sorarlar, uyuz uyuz dolaşırlar vs derken uyarırlar ve müşteri de bildiğin sen ben gibi türk insanı olunca tartışırlar, uğraş dur. Kimse 21.00'i geçirmeseydi zaten 20.55'de kilit vurmazlardı.

  • Amory Lorch  (26.01.22 22:42:49)
Kapıda 21 yazıyorsa 20.55te kapatılmamalı bence de. O zaman @mg2939'un dediği gibi kapıya 20.50 falan yazacaklar.

Marketlerde çalışanlar etiket değiştirmeyi unutur, doğru düzgün kasa açmaz 15 dk sıra bekletirler sesimiz çıkmaz. Kendi belirttikleri çalışma saatlerine uyulmayınca da itiraz edelim bir zahmet. Tek zor onlarınki değil. Herkes kafasına göre takılsın o zaman her firmada, düzen falan umursamayalım hiç.
  • savidan  (26.01.22 23:24:06)
Boyle bir market isletiyorum. 9'da kapatiyoruz. 8:55'ten sonra ben de kimseyi almiyorum:)

  • baldur2  (26.01.22 23:46:23)
bence garip. o zaman 8:55'te kapanıyor yazmalılar.

  • king lizard  (27.01.22 01:08:30)