[]

Nikah - Memur hangi belediyeden gelir?

İkametimiz Maltepe ve Kartal'da, Sarıyer'de mekan ayarlasak memuru ayarlamak için Maltepe Belediyesine mi gitmeliyiz yoksa Sarıyer Belediyesine mi?

Arayınca açmıyorlar belgeleri vermek için randevu alsak çok geç olabilir önce buraya sormak istedim.

(not: başka belediyeye kaydolursak önce kendi belediyemizden izin belgesi gerekiyormuş galiba, onu yaparız. Merak ettiğimiz atıyorum Maltepe adresi kaydedip Sarıyer'e memur mu yolluyor veya ortak ÖSYM tarzı bir ağ var memurlar oradan yakın yerlere görev mi talep ediyor nasıl oluyor bu iş :D)

 
basvurdugunuz belediye yolluyor memuru. sariyer'den basvuruyorsaniz oradan gelir. ama merak ettim ne fark eder ki sizin memurun nereden geldigi :)


  • in vino veritas  (26.01.22 21:35:38) 
Tamamdır teşekkürler. İşte kartaldaki adam sarıyere gelmem git oradan başvur der diye korktuk biz :D hani illa mekan neredeyse oradan mı başvurmak lazım onu merak ediyordum değilmiş demek.


  • nhk ni youkosu  (26.01.22 21:52:36) 
merhaba,

yeni yaptırdım bunu aynı benzer durumdayız. düğünü nerede yapacaksanız o bölgeye ait belediyeye gitmek ve başvuru da bulunmak zorundasınız nikah memurunu da istiyorsanız. 1200 tl de ücreti var.
  • Defanstaki son adam  (27.01.22 00:18:29) 
anladim. nikah sariyer'de olacaksa sariyer'e basvurmaniz gerekiyor ve memur da oradan geliyor yani evet :) ama sariyer'de ikametiniz yoksa ucreti ikametiniz olmasi durumuna gore daha fazla oluyor bu arada, bir de ikameti olan kisiler basvurduysa onlara oncelik veriliyor ama tarihiniz musaitse aliyorlar sizi de. hayirli olsun simdiden :)


  • in vino veritas  (27.01.22 01:02:40) 
Ayrıntısını hatirlamiyorum ama evlenmek istediğimiz belediyeden bizi ikametimizin oldugu belediyeye yollayip bi kagit alip getirmemizi istemişlerdi, git gel yapmıştık. Uzak lokasyonlardan bahsettiginiz icin ikametinizin oldugu belediyelerden birine once ugramaniz iyi olabilir


  • passive aggressive  (27.01.22 06:53:27 ~ 06:55:09) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.