[]

mahkeme-tanıklık işleri

selamlar arkadaşlar,
bir darp/yaralama davasında tanık olarak ismim verilmiş. karakoldan aradılar, ifade verdim. dava açılacak mahkemeye de çağrılacaksın dediler. bu işler nasıl yürüyor? ben illa bütün olayın taraflarıyla birlikte mahkemede mi konuşacağım yoksa savcılığa gidip de bire bir konuşabiliyor muyum? şimdi süreç nasıl işleyecek? :/ 
Böyle bir olay yaşamıştım. Mahkemeye çağırdılar. Hukuken bilmiyorum.


  • coca cola  (25.01.22 19:58:52) 
dava günü geldiğinde hakim karşısına çıkarsın. Hakimin sorduğu soruya cevap verir anlatırsın olayı. Gitmemezlik yapma. Polis zorla getiriyor ve harcadığı benzin parasını sana ödetiyor bildiğim kadarıyla.


  • komando kani var bende  (25.01.22 20:22:01) 
Çağrılinca git sonra başka yerde kontrole düşersen zorla getirme vs olabilir. Gidince istersen tanık parası var onu da talep edip alabilirsin. Tanık duruşmada dinlenir.


  • Topalordek  (26.01.22 08:52:59) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.