Yurtdışına Belge Gönderme

Arkadaşımla Polonya’da master’a basvurduk. Hali hazirda burdayiz ve apostil gerekiyor universiteye basvurunun tamamlanmasi icin. Bildigim kadariyla 1-2 sayfa bir sey. Yani totalde 3-4 sayfa evrak gonderilmesi gerekiyor turkiyeden polonyaya. İnternetten baktigimda cok fahis fiyatlar gordum ama hatirladigim kadariyla gecen sene arkadasima turkiyeden koca bir koliyi 150 liraya gondermistim. Bu tarz evrak gonderimi icin hangi firmayi oneriyorsunuz ve ucreti hakkinda bir fikriniz var mi?

ptt'nin turkuaz mi oyle bir posta turu var. DHL ile gonderim yapiyor ama DHL'den cok cok daha ucuza geliyor. PTT subelerinde expres gonderim olacak derseniz anlarlar herhalde.
ben evrak gondermistim ve 3. gun ulastirilmisti.

Ayrica apostili konsolosluga da sorabilirsiniz. Onlarin da veriyor olmasi lazim.
  • 65 derece  (25.01.22 15:46:42)
PTS diye bir firma var, zaman problemi olmayan ufak tefek evrak için kesinlikle fiyat sormanızda fayda var.

  • co2s2  (25.01.22 16:58:40)
Ben zamaninda basvuru yaparken hep PTT'nin takipli en ucuz hizmeti neyse onunla yolladim, herhangi bir sorun yasamadim.

  • hot potato  (25.01.22 17:46:42)
boğaziçi ünv nin orada bir kırtasiye vardı dhl şubesi mi ne öğrencilere epey indirimli gönderiliyordu.

  • fistikthecat  (25.01.22 19:08:27)
Tek bir parca kagit ile 1kglik kutuya asagi yukari ayni fiyati cekerler.
UPS $70-80 ister. DHL'in biraz daha insafli olmasi lazim.

  • cooperr  (25.01.22 19:23:45)