[]

Komşu gürültüsü bastırma cihazı

Yıllardır gürültücü partici tvci komşuculara karşı 3m 1100 sungerleri kullaniyordum ve memnundum fakat yeni evde gurultucuden ziyade cok erken kalkip ise giden hazirlanirken saga sola yururken ses cikaran bir insan var ve tikaclar bu tarz seslere karsi etkili degil (tavan titremesi) hatta neredeyse arttiriyor sesleri cunku baska bisey duymayip sadece bunlari duyuyorum

Var midir bu tarz gurultuleri de kesebilecek bir cihaz, icat?

Silikon tikac aldim oturmuyor cikiyor igrenc bisey. Boyle sekilli 2 tane yarim kure gibi olan tikaclar var denemedim ama rahat durmuyor.

 
White noise cihazları var uykuya yardımcı ya da bebekler icin satılan, ama ne kadar etkili olur emin degilim. Telefondan white noise acınca böyle titreşimleri bastırmıyor deneyimledigim kadarıyla. Fan güzel bi icat bence, yazın tavandaki fan açıkken böyle sesler çok kesiliyor.
Kulak tıkacı olarak ben moldex kullanıyorum, basarılı bence baya. Saçma bi gürültü varsa da moldexi itekleyip üstünü silikon tıkacla kapatıyorum:d muhtemelen cok saglıksız, ama zaten nadiren yaptıgım bisey ve iyi geliyor o gürültü durumunda. Belki deneyebilirsiniz 3m üstüne silikon kapatmayı.

  • turk kizi  (25.01.22 13:45:45) 
tikaclarin nasıl kullanildigini cok az kisi biliyor; o yüzden herkes ise yaramıyor diyor.

bence materyal olarak yumuşak hacmen büyük tıkaclar is gorur. elinizle en üst kisim hariç iki parmaginizla sikistirip diger elle kulagi ustten cekip ice sokuyorsunuz. iceride sisip kapatacak her yeri.

bunu zaten biliyorsanız, alternatif olarak sleep band olabilir.
www.youtube.com

yada yastik var
www.youtube.com
  • buenosdias  (25.01.22 14:26:36) 
Benzer sorunları yaşayan biri olarak sorunun kaynağına inmek adına inceleyebilirsiniz. Bilginiz vardır ancak yine de buraya bırakayım (bkz: mizofoni)


  • ned flanders  (26.01.22 16:21:08) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.