Hepsiburada neden çok yavaş

Bu siteye ne zaman işim düşse beni delirtiyor sizde de yavaş mı?

Eski teknolojiler kullaniyor, fiyat bile site yuklendikten 2 saniye sonra geliyor.

Elemanlarini diger siteye kaptirdi.
  • divit  (24.01.22 23:47:53)
bende de öyle, mobilde ürün fotosu nile açılmıyor.

  • rose parks  (24.01.22 23:49:05)
Yavaşlığı sorun değil de ürün fotoları açılmıyor. Opera'da da denedim.

  • Erva  (25.01.22 00:08:13)
Bende sorun yok şuan ama ara ara denk geliyorum.

Web tarafını çok bilmiyorum fakat tek bildiğim hepsiburada yazılımda mikro mimariye geçiş yaptı. Bir sayfa açılmaya çalışırken birçok birimden yanıt bekliyor. Hepsinin aynı hızda gelmesi biraz zor. İyileştirmeye çalışıyorlardır fakat örneğin search kısmı, sepet kısmı, ürün detayları, ürün önerileri, yorumlar vs. hepsi ayrı ekipler tarafından geliştiriliyor.

Ve farkındaysanız çoğu siteye göre hb nin arayüzü güzeldir. Kullanım ve özellik bakımından da dolgundur. Fakat her akla gelenin uygulanması, sayfayı şişiriyor. Mesela amazonun bana göre igrenc bir arayüzü var. Kullanışsız da. Ama teknik olarak daha hızlı ve sorunsuz çalışıyor olabilir.

HB'de her alanı böldüleri çünkü hem ayrı ayrı geliştirilmesi daha kolay hem de bir taraf patlarsa bütün sayfa çökmüyor, sadece o kısım çöküyor.
  • ananiyimioguz  (25.01.22 00:15:04)
Saat 22:23’de sipariş verdim 22:47de kargoya verdiler. Bu yönden hızlılar.

Tabi arayüz çok yavaş. Sepet bazen hiç açılmıyor. Ürün yüklemesi ölüm.
  • iddaaci  (25.01.22 00:49:24)
Mobil uygulamada son zamanlarda hiç yavaslik yaşamadım.

  • kaptankedi  (25.01.22 01:39:22)