[]

Ortak ev alımı

Arkadaşlar nişanlıyım. Nikah öncesinde bir konut alıp nişanlımla ortak ödeyelim dedik. Toplam gelirimiz, peşinat, kredi skoru anlamında bir sorun yok banka krediyi verebileceğini söyledi.

Yalnız, henüz evillik bağı olmadığı için ortak tapu olamayacağını ve ortak kredi kullandırılamayacağını söylediler.

Nişanlıyken nasıl bir formülle kredili konut alıp ortaklaşa ödeyebiliriz? Konu hakkında tecrübeli veya yakın akrabası/arkadaşı bu şekilde bir durumla karşılaşmış kişiler yardımcı olabilirse sevinirim, sağolun varolun.

Diğer soru: Nişanlılığı bir kenara bırakıyorum, 2 kişi akraba veya arkadaş,, ortak bir şekilde bir konut alamıyor mu, örneğin ortak hisseli olacak şekilde kredili konut alamıyor mu?

 
Ortak alan duydum ama peşin para sanırım. Kredili olunca işin içine ipotek vs. giriyorsa (hiç bilmiyorum) bir kişi kredi alacak ama sahibi 2-3 kişi, olmaz diyorlardır.


  • nhk ni youkosu  (24.01.22 17:17:14) 
Senet yapın aranızda


  • baal  (24.01.22 19:30:54) 
umarım asla boşanma vs olmaz ama bu ihtimali de gözeterek aranızda bir çeşit sözleşme yapılsa iyi olur


  • photo85  (24.01.22 22:50:45) 
Sattığım dairelerden birinin kredi ile alınıp iki ortak olarak tapu edildiğini hatırlıyorum.

Tapuyu baba kız ortak olarak işlem yapmıştık. Bankacınız eksik biliyor olabilir.
  • John Bloor  (25.01.22 15:54:31) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.