Tırnağın dibindeki deri parçaları

Doğru şekilde tarif edebildim mi bilmiyorum ama el tırnaklarının özellikle başparmak ve işaret parmaktaki tırnak diplerindeki deriler böyle ufak ufak şeritler halinde kalkıyor yerinden, bunun nedeni ve çözümü ne olabilir? Teşekkür ederim.

Kütikül dediğimiz ölü deri.
Çözüm basit: manikür :) ve nemlendirme tabii ki.

  • art pepper  (23.01.22 23:07:12)
Manikür.

  • ruhen hastayim ben  (23.01.22 23:07:25)
Hayır bahsettiğim yer kütikül değil, yani tırnak dibindeki bölgeden bahsetmiyorum, öyle yazmışım özür dilerim fakat bahsettiğim yer kütikül bölgesinin altındaki deriler kalkıyor.

  • Zaman Tamircisi  (23.01.22 23:13:46 ~ 23:19:13)
Tırnaktan bağımsız olarak derinin soyulması mı? Görsel paylaşırsanız daha faydalı olur belki.

  • art pepper  (23.01.22 23:17:47)
Tam olarak fotoğrafta işaretlediğim bölge.

ibb.co
  • Zaman Tamircisi  (23.01.22 23:19:20)
Ağır içerikli kimyasal kullanımı, aşırı el yıkama, alerjenlere maruz kalma, tırnak ve tırnak eti yeme, cildi nemlendirmemek gibi sebeplerle olabilir. Nemlendirin ve temizlik alışkanlıklarınızı gözden geçirin bence. Koparmak yerine tırnak makasıyla kesin.

  • art pepper  (23.01.22 23:22:45)
bende de ara sıra oluyor
vitamin, mineral vs. gibi bir şeylerin eksikliğinden dolayı olduğunu okumuştum.

  • rose parks  (23.01.22 23:36:38)