[]

Brütten nete 2021 vs 2022

Şu an brütüme %36 zam aldığımı varsaydığımda 12 aylık ortalama netim 2021’deki 12 aylık ort netimin %40 daha fazlasına denk gelşyor. Nasıl oluyor ya? Deloitte’un hesaplaması mı yanlış? Brüte yapılan zammın nete etkisi daha fazla çıkıyor gibi görünüyoe yani?
 
asgari ücret kadarlık kısmında gelir vergisi kaldırıldı. üzerine vergi dilimleri de arttı. ters tarafta sgk tavanı asgari ücrete paralel arttı, agi kaldırıldı. nette daha fazlasına gelmesi mümkün.


  • gabe h coud  (23.01.22 21:30:50) 
Asgari ücret yükseldi ve asgari ücretteki gelir vergisi kaldırıldı. O yüzden senin maaşındaki asgari tutara kadar gelir vergisi de alınmıyor. Totalde zam oranın artmış gibi oluyor


  • Omelas'ı Terk Eden Köylü  (23.01.22 22:00:55) 
Peki bu bütün brütler için geçerli mi yoksa belli bir rakamın üstündeki brüt maaşlar da mıı böyle olacak?


  • condom kurşunu  (24.01.22 00:03:40) 
bütün brüt ücretler için geçerli.


  • gabe h coud  (24.01.22 09:22:39) 
agi kalktı net ele geçene bak.


  • nuisance  (24.01.22 09:45:59) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.