[]

Apple klavyesi su alıp geri döndürebilen oldu mu?

Kedim bilgisayarın klavyesine sulu sulu bırakmış ama klavyenin üzerine gelen kısım baya su gibiydi, çok hafif kaka renkli su gibi, ishal olmuş.

Neyse sildim temizledim kontrol ettim çalışıyor tüm tuşlar. Fakat birkaç saat sonra ı ve o harfleri basmaz oldu. Hemen klavyeyi ters çevirip tuşları söktüm ve tam o kısma pirinç serpip poşete koydum.

Şimdi hemen yeni klavye alsam mı yoksa 1-2 gün beklesem çalışır mı? işim gücüm bilgisayarda sonuçta ama magic klavye de olmuş 1500 lira, haybeye para vermiş olurum pirinçler nemi çekerse :)

Napsam sizce?

 
Tek şansınız alkol banyosu IPA alıp temizleyeceksiniz, ya da degreaser spray ile tuşların içine içine sıktırmaca basınçla. Apple uzun süredir yapıştırıyor klavyeleri açıp temizlemek gibi bir durum yok.

Hoş eski kablolu imac klavyeleri bozulunca bulaşık makinesine atıp düzeltiyordu insanlar bi ara öyle de bir şey var :D

Wd40 tavsiye etmem yağlı bir şey olduğu için dolayısı ile de iletken, normalde bir elektroniğe wd40 ile girişmek gerektiyse yekün alkol ile çok sağlam arındırmak lazım sizin senaryonuzda kapalı sistem olduğundan bu mümkün değil. O yüzden wd40'a bulaşmayın diyorum.
  • hedep  (22.01.22 21:59:51 ~ 23.01.22 00:18:33) 
sırasıyla pirinç, alkol banyosu, bunların hiç biri olmazsa diş fırçası + wd40 ile girişirim. onun dışında o klavyeye artık güvenilmez, bugün çalışsa bile 2 gün sonra ortada bırakırsa şaşırmam.


  • roket adam  (22.01.22 23:29:51) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.