ankastre set seçerken hangi özelliklere dikkat edilmeli?

setten kastım: ocak, fırın, davlumbaz

kullanacaklar: 4 kişilik aile, sık ve çok yemek pişiyor.
bütçe: toplam 8.000 TL civarı

markaların sitelerine bakınca çeşit çeşit set ve özellik var.

sizce
-olmazsa olmaz olan özelllikler nelerdir?
-buhar destekli set nedir?
-kendi kendini temizleyen fırın efsanesi doğru mu gerçekten?
-yeni teknolojik özelliklerden şu hayat kurtarıyor dediğiniz var mı?

şimdiden çok teşekkürler.

Gazlı ocak olması (evle birlikte gelmeseydi kesinlikle gazlı alırdım). Hem temizliği hem pişirme açısından gazlı ocaklar bence çok önde.
Fırında elektrik tüketimi önemli, millet fırın açmaya korkuyor artık.

(Benimkiler Franke marka, önceki evimde Teka vardı; ocak için düşüncelerim aynı)
  • marla is in my head  (22.01.22 12:01:01 ~ 12:01:45)
Abla hepsi ayni, gram teknoloji gelismedi o yonde.

Elektrikli alma yoksa gulse birsel faturasi odersin.
  • divit  (22.01.22 12:02:37)
'Onun sesini çekeceğime yemeğin kokusunu çekerim.' deyip genelde çalıştırmadığım bir aspiratörüm var. Bence sessiz çalışıyor olması en önemli konu. Bu konudaki yorumlara dikkat etmeni öneririm.

  • Mirket  (22.01.22 12:03:12)
ocağın gazlı olması daha iyi ama onun dışında pek bir numarası yok, görüntüsü iyi olduğu sürece en ucuzunu da alabilirsiniz.
temizlerken çok fazla çizilmeyecek, temizliği kolay bir malzeme olsun yeter.
ocağa yapacağınız yatırımı fırına yapın, fırın daha önemli.
bazı fırın var, normalde 20 dakikada pişecek şeyi 30-40 dakikada pişiriyor.
tavuk pişiriyor, içi iyi pişmiyor, keklerin içi ıslak kalıyor vb.

hem pişirme performansı, hem de elektrik sarfiyatı, servisi vb. açısından fırın önemli.
ben ocağı ferre, fırını siemens almıştım mesela.
çok da memnunum.
  • blatta hiberna  (22.01.22 12:13:53 ~ 12:15:25)
kimse söylememiş ama bu ocağın üzerindeki demirler büyük dökümlü ağır demir olsun, o dandik ince olanlardan alma. inox alma çünkü leke belli ediyor ve çiziliyor.

  • bugisme  (22.01.22 23:15:07)