Masaüstü pc upgrade etmek

Merhaba,

mantıklı mı? 2019 civarı aldığım pc'yi bir tık daha iyi hale getirmek istiyorum. komple revizyon mu yapmalı yoksa bunu satıp üstüne para ekleyip yenisini mi almalı? tavsiyelerinizi alabilir miyim?

- intel i3 7.nesil

- asus anakart

- r7 240 2gb ekran kartı

- 256gb ssd

- 8gb ram 4x4 olarak

İşlemci teknolojisi 8. Nesilden sonra ciddi anlamda gelişti. Bu bilgisayarın anakartı 7. Nesili desteklediğinden, alabileceğinizin en iyisini alsanız bile performans olarak geri olacaktır.

Ayrıca r7 240 kullanıyorsanız, güç kaynağınızın da düşük olduğunu ve yeni parçalara uygun biçimde onu da yükseltmeniz gerektiğini varsayıyorum. Ramler de benzer şekilde, düşük frekanslı olacaktır.

Önerim, bunu satın, ne kadar paranız olduğuna bağlı olarak soruyu tekrar sorun. Bu bilgisayara yatırım yapmayın.
  • sarahkerrigan  (21.01.22 20:26:17)
ben 2012'de kurduğum pc'yi upgrade ettim ve halen kullanıyorum. i7 2700k 4.5 ghz, 16 gb ram vardı. ekran kartı ve ek olarak 2. bir ssd aldım. halen kullanıyorum.

şu sistemde bana kalırsa ram ve ekran kartı iyi görünmüyor. işlemciniz kaç ghz'de çalışıyor? overclock açık mı? psu kaç watt? anakartınızın çip seti ne? bunlar da önemli.
  • false pretension  (21.01.22 20:32:36)